Start arrow Spis felietonów arrow DYSKRYMINACJA W USA...
DYSKRYMINACJA W USA...
Oceny: / 0
KiepskiŚwietny 
Redaktor: Kazimierz Kaz Ostaszewicz   
15.05.2010.

DYSKRYMINACJA W USA

Temat jak morze? Może raczej... możliwie jak najdalej od niego? Nie, że śmierdzi, bo to swoją, drogą, ale że serwowany w... Polsce. Mój krytyku, tyle już stron tej książki przetrawiłeś, że właściwie nic nie powinno cię zaskoczyć, zwłaszcza, że znasz Stany Zjednoczone lepiej niż ja, więc? Może tylko to: Ostatnim obywatelem w kolejce po pracę, studia, ulgi itp. jest biały mężczyzna. Jest przegrany i kropka, czyli jak to się mówi ma przechlapane. Dlaczego? Jak to! Przecież należy wyrównywać krzywdy, są sprzed wielu lat.

Jak już wiemy, prezydent G.W.Bush na mocy ustawy prawnej ogłosił każdą formę antysemityzmu przestępstwem karanym nawet wyrokami więzienia. Pięknie. Najwidoczniej doradcy prezydenta (on sam raczej nie czyta...) zafascynowali się książką G. Orwella „Folwark zwierzęcy”. Również jak wiemy, gdy zwierzęta wygnały z folwarku człowieka, to ustanowiły społeczeństwo równych zwierząt. Piękne, z tym, że wśród równych były równiejsze...

Biały obywatel OSA za jakąkolwiek formę antysemityzmu straci pracę i aby tylko… Czarny obywatel USA może bezkarnie nie tylko demonstrować publicznie niechęć do Żydów, ale organizować się w LEGALNE(!!) ugrupowania mające ideologicznie antysemicką, drukującą pamflety z karykaturami długonosych Żydów, którym długie paznokcie ociekają krwią?Co!! A to…

Niejaki Louis F. ultrakonserwatywny muzułmanin jest właśnie szefem takiej organizacji. Wygłasza publiczne przemówienia pełne nienawiści do Żydów i białej Ameryki w ogóle.

Kiedyś dzieciom mawiało się coś takiego: Co wolno wojewodzie, to nie tobie smrodzie... Pamiętamy, prawda?

Biały obywatel USA będzie przed sadem odpowiadał za rasistowskie wypowiedzi (nie mówiąc o działaniach i nie ważne, że takich nie ma...). Czarny obywatel USA, a nawet Latino zwłaszcza GDY z nielegalnego skoku do USA za podobne wypowiedzi może zamiast ewentualnego sprostowania (bo nie przeprosi) usłyszy od mediów, że... „Użył niewłaściwego zestawu słów”! AUTENTYCZNE!

Rasizm, antysemityzm, jakiekolwiek anty wobec ciebie czy mnie, to są choroby jak rak od dawna toczące ludzkość, ale, właśnie ale, jeżeli karzemy za rozpowszechnianie jakiejś choroby, to powinniśmy karać równo, bez podziału na równych i równiejszych roznosicieli choroby. Truizm? Może dla ciebie, mój krytyku wygodnie rozprawiający o rasizmie siedząc w krześle nad Wisłą.

USA, Czyli jak ze starej piosenki... „To jest Ameryka, to słynne USA...” Majorami, czyli prezydentami prawie wszystkich największych miast w USA są Murzyni, komendantami policji też.

Wyjątkiem jest Nowy York (i kiedyś Chicago), gdzie majorami od niepamiętnych lat są Żydzi. Jak to?! Czy ktoś robi takie statystyki? Nie, żaden z żydowskich majorów Nowego Yorku nie krył swej religii, przeciwnie, uroczyście ją celebrował na Hanukah i w Purim i nikogo to nie dziwiło i słusznie. Ludzie w USA NIE wstydzą się swojej religii, aczkolwiek gdy idzie o sprawy karier politycznych, to wielu woli nie być zbyt głośnymi... katoli¬kami. Taki to kraj, a co kraj to obyczaj...

Żydowskie akcenty są ani głośniejsze ani „wstydliwsze” niż włoskie, czy irlandzkie, bo te trzy dominują i w filmach i w „populistyce” ogólnie. Oto co powiedział o antysemityzmie Abe (Abraham) Lewkowitz:... „Kaz, ten Hitler, to był potwór, ale dał nam broń jakiej nie znał świat, dał nam antyse¬mityzm. Coś nie jest po naszej myśli to krzyczymy - antysemityzm!” ... Czasem dodawał... „Zajczyk, Zajczyk, smażysz już łatki?... Renatka („Zajczyk”) smażyła placki kartoflane, potrawa ta w Nowym Yorku i nie tylko uważana jest są żydowską i nazywana – latki. Podobnie jak barszcz (który jest oczywiście ukraiński).

Północna cześć stanu Nowy York - Catskills nazywana jest przez Amerykanów - Borszcz country. Dlaczego? Piękne, górzyste i cudownie zielone okolice należy do bogatych żydowskich rodzin. To właśnie tu nakręcono film „Dirty dancing”.

O Abramie jest sporo w książce „10:0 dla Zła”. Był to człowiek nie z tej epoki. Poznałem go jako pacjenta, gdy na przekór pesymizmowi lekarzy, że po wypadku nie będzie chodził, po roku rehabilitacji udowodnił im jak mało wiedzą...

Wilniuk, tak jak ja (i bardzo przedwojenny). Tylko dlatego tak długo walczył z rakiem bo... zalewał go „Baczewskim” i zagryzał latkami ze śmietaną... (ja wole z borówkami).

Dyskryminacja w USA... Jeszcze raz temat jak morze, czy może lepiej go nie ruszać...

Czy mieszkając w Polsce można odczuć namiastkę dyskryminacji? Jakąś namiastkę chyba tak, bo w tej części Polski, gdzie mieszkam, każdy dla rodzonego Kaszuba jest albo „te bose Antki”, albo „te nalazłe”... Gdybyś internauto - czytelniku zabłądził w tak zwanej Szwajcarii Kaszubskiej, a gdzieś w okolicach Szumlesia Królewskiego, czy Sierakowic (jedna z najbogatszych, największych gmin w Polsce), to poczujesz co to być NAPRAWDĘ obcym... Bo co musze bec, to musze bec i ale jo.

A nieco dalej, już w Europie? Czy zastanawiałeś się, mój krytyku, tak współczujący mahometańskim mieszkańcom dawnej Jugosławii skąd ich religia? Co przyniosło mahometanizm do tej części Europy, tak przecież dalekiej od Bliskiego Wschodu i krajów arabskich? Mieszkańcy dzisiejszej Bośni i „okolic” dostali mahometanizm na ostrzu tureckiego miecza i z tureckiej spermy. Widocznie i jedno i drugie tak im zasmakowało, że odrzucili chrześcijaństwo w którym od wieków żyli...

Niezbadane są wyroki Allaha wybiegające daleko w... przyszłość. Gdy Armia Radziecka (której pomniki w Polsce należy szanować, bo... historię powinno się szanować, panie Kazimierzu i ty malutki czubku...), więc gdy weszła do Polski to z rozkazem (DOSŁOWNYM!): „Pomieszaj krow tawariszcz", czyli gwałć Polki i każdą, która po drodze.

Jakby powiedział mój przyjaciel Abe... Nu...

06/04/2008