Start arrow Spis felietonów arrow POLACY PRZYDUPASAMI AMERYKANÓW...
POLACY PRZYDUPASAMI AMERYKANÓW...
Oceny: / 1
KiepskiŚwietny 
Redaktor: Kazimierz Kaz Ostaszewicz   
06.11.2019.
POLACY PRZYDUPASAMI AMERYKANÓW...
...W amerykańskiej awanturze na Bliskim Wschodzie, gdzie AMERYKANÓW nikt nie zapraszał!
Poprawka: Zaprosił premier Izraela Ariel Szarik, w lutym 2003. Mój antysemityzm? Wymyśliłem to? Proszę bardzo: „War is not in US interest. USA TODAY, 3/17/2003, by Justin Raymondo”.
W dobie Internetu łatwo można powyższe sprawdzić.
W podobnym tonie wypowiedział się ówczesny kandydat na prezydenta USA, Patrick Bucanan mówiąc, że amerykańscy żołnierze polegli na Bliskim Wschodzie będą mieli napisy na nagrobkach: Umarliśmy za Szarona i Izrael...
Szok? Nie dla mnie. W 2003 Renata i ja jeszcze byliśmy w USA i jako amerykańscy obywatele, podobnie jak wielu Amerykanów, protestowaliśmy przeciwko amerykańskiej napaści na Irak. Ta napaść na zawsze zmieniła Bliski Wschód. Dość powiedzieć, że po dziś dzień na ulicach pirackich miast CODZIENNIE giną ludzie. Tysiące dzieci okaleczonych, bez nóg, bez rąk, bez rodziców, to też skutek tej napaści, a jest ówczesny prezydent USA, naprawdę nijaki G. W. Bush! Winnym tych nieszczęść!
Syria ginie w ruinach domów i w głodzie.
Ty, który kpisz, opluwasz prezydenta Donalda Trumpa (bo taka zapanowała moda kołtunerii, nie tylko w Polsce),przeczytaj to uważnie: 
26 października 2019, prezydent Donald Trump wypowiedział się o amerykańskiej obecności militarnej na Bliskim Wschodzie i mogę  prawie zacytować.
„Militarne wejście Stanów Zjednoczonych na Bliski Wschód było NAJWIĘKSZYM BŁĘDEM naszego narodu”!
Głupio ci? No, przyznaj się, miej jaja. Pamiętaj słowa, PIERWSZY raz wypowiedziane przez prezydenta USA!
Niestety, Stany Zjednoczone łańcuszkową reakcją wdepnęły w bagno, z którego nie mogą wyciągnąć nóg. Tym bagnem jest Afganistan, od ponad stu lat broniący swojej niepodległości. Najpierw chcieli go opanować Anglicy, potem Związek Radziecki, który wysyłał żołnierzy w czołgach, a ci wracali w trumnach... ZSRR ostatecznie uciekło z afgańskiego bagna w 1982.
Smutne i wstydu warte, że dziś polscy żołnierze, na tak zwanej misji w Afganistanie, pomagają Amerykanin w opanowaniu kraju, który NIGDY, nic złego ani Ameryce, ani Polsce NIE ZROBIŁ!
Listopad,2019