Start arrow Spis felietonów arrow Polska kolonialny agresor....
Polska kolonialny agresor....
Oceny: / 3
KiepskiŚwietny 
Redaktor: Kazimierz Kaz Ostaszewicz   
03.06.2019.


          POLSKA KOLONIALNY AGRESOR...

                Oto pewnego dnia obce siły napadają na Polskę. Zaczyna się okupacja. Dlaczego? Obcym siłom nie podoba się religia w Polsce, sposób rządzenia , ale najbardziej to, że Polska nie zgadza się być kolonią dla obcych sił.
                Co robią Polacy? Co zrobisz Ty, internauto? Będziesz walczył? Obce siły nazwą cię... terrorystą. Polska była niepodległej krajem i NIGDY NIE NAPADAŁA NA NIKOGO.
                Tą „Polską" jest Afganistan... od ponad stu lat Anglia chciała skolonizować Afganistan. Nie udało się i 19 sierpnia 1919 uznała niepodległość Afganistanu. Cena? Nikt nie wie, ile tysięcy ofiar afgańskich, ale Anglicy policzyli swoje straty i wycofali się.
                Teraz ochotę na Afganistan wykazał Związek Radziecki. 27 grudnia 1979 specjalne siły kierowane przez nieśmiertelne KGB, zorganizowały operację pod kryptonimem „sztorm 333” i napadały na Afganistan.
                 Moskwa nie nauczyła się na przykładzie Anglii i na lata ugrzęzła w Afganistanie. Wysłała swoich żołnierzy w czołgach, a ci wracali w trumnach... Rosyjskie matki ukrywały synów  w wieku poborowym. Rekruci strzelali sobie w stopy aby tylko nie iść na pewną śmierć w Afganistanie z rąk Mużahadinu.
                 To dlatego Moskwa w 19891 powiedziała Jaruzelskiemu, aby polskimi rękami zdławił Solidarność, bo ma ręce zajęte i za krótkie, a nogi za głęboko ugrzęźnięte w Afganistanie. Kumasz, miłośnik Jaruzelskiego?...
                 Ostatecznie w lutym 1989 Moskwa wycofała ostatnich żołnierzy z Afganistanu. Poniosła ogromną klęskę polityczną i militarną, tracąc dziesiątki tysięcy żołnierzy. Czy Afganistan odetchnął? Nie. Teraz do akcji wkroczyły Stany Zjednoczone. Powód? Polowanie na terrorystów i poszukiwanie Bim Ladena... Ale czy musi być jakiś, gdy jest się najsilniejszym na świecie?...
                Obrońcy niepodległości Afganistanu nazwano talibami ciągle walczą. Ale... dla obcych sił są terrorystami. Gdzie tu Polska?
                Polscy żołnierze pomagają amerykańskim w ujarzmieniu niepodległego kraju, który NIGDY NIKOGO NIE NAPADŁ!
                Ale... dzielne polskie ROSOMAKI i dzielni polscy żołnierze walczą w Afganistanie jako przydupasy obcych sił niosących demokrację z lufy czołgu!
                Tam, gdzie naczelnym prawem jest Koran, religia islam, nie było, nie ma i nie będzie demokracji. Czy żołnierze wracają w trumnach z Afganistanu? Jeszcze nie? Religijny fanatyzm obrońców Afganistanu i ślepa wiara w Allacha pomogą w takich powrotach...
                „Polska misja w Afganistanie”. Jak to dumnie brzmi. Nie dla tysięcy powrotach Afgańczyków, którzy NIC ZLEGO POLSCE NIE ZROBILI.
                Ale, ale... oto pewnego dnia obce siły napadają na Polskę. Zaczyna się okupacja...
P.S.   Co ma Afganistan? (1. Bardzo duże złoża gazu ziemnego na granicy z Tadżykistanem. 2.   Jubilerski kamień lapis o jedynej na świecie tak niebieskiej barwie.