Start arrow Spis felietonów arrow TYLKO GŁUPI I WINNY SIĘ TŁUMACZY!
TYLKO GŁUPI I WINNY SIĘ TŁUMACZY!
Oceny: / 0
KiepskiŚwietny 
Redaktor: Kazimierz Kaz Ostaszewicz   
11.08.2018.

TYLKO GŁUPI I WINNY SIĘ TŁUMACZY!

     Minister Brudziński nie jest winny i głupi, ale w rozmowie z jadowicie anty-pisowsko naprogramowaną jak doskonały android, dziennikarką TVN-u (jak jej tam, Zalewska?) zachował się jak winny i głupi.

     Panie Brudziński... Czy NAPRAWDĘ nie wie pan, że rozmowa z ludźwmi opozycji to jednokierunkowa ulica, a pan usiłuje tak właśnie, pod "prąd"? Że jest absolutnie bez znaczenia, czy powie pan prawdę uniwersalnie przyjętą i absolutną, czy skłamie, to opozycja JUŻ ma gotową odpowiedź na NIE?

     Jest bez sensu używanie argumentów logiki, bo TO NIE JEST logika opozycji. Czy to do pana dociera? Najwidoczniej nie.

     Nawet, jeżeli powie pan... Nazywam się Brudziński, to co pan usłyszy? Ależ to nie jest do końca tak, bo każdy tak może powiedzieć...

     W Stanach, gdzie spędziłem większość dorosłego życia, jest takie powiedzenie: Pissind against the wind, to znaczy dokładnie... szczać pod wiatr. Wiadomo czym i co dostaniemy w twarz...

     Pana "argumenty" w tej rozmowie, w wywiadzie, pokazanym w TVN 24 1/08/2018 były... Ależ pani redaktor, ależ pani redaktor, ale szanowna pani redaktor... Aż siedmiu policjantów!? Dlaczego tajniacy!? Dlaczego inwigilacja... A pan? ...Ależ pani redaktor, ależ pani redaktor...

     Żadne ależ i żadne pani redaktor. Należało powiedzieć: BO TAK TRZEBA! BO TAK TRZEBA! BO TAK TRZEBA! TYLKO taka odpowiedź. Czy przekona "panią redaktor"? Oczywiście, że nie, bo ona ma gotowe, zaprogramowane NIE, ale skróci bezsensowną rozmowę ze ścianą...

     Jeżeli ja wiem, że coś jest żółte, bo tak mi powiedziano i zapłacono, abym mówił, to NIKT i NIC nie przekona mnie, że jest zielone.

     Czy pan tego NAPRAWDĘ nie rozumie?  Nie wyświadcza pan przysługę swemu stronnictwu, nie broni pan prawdy (bo prawda jest tego, kto ma ją jako własną...), usiłując przekonać kogoś, na coś, i o czymś. PRZEGRYWA pan z bezczelną, ale doskonałą sztuką KŁAMSTWA.

     Metoda zapoczątkowana w październiku (listopadzie) 1917 w narodzinach Związku Radzieckiego i praktykowania po dziś dzień z ogromnymi sukcesami w Unii Europejskiej i jej "Komisjach". Przynajmniej o tym powinien pan wiedzieć.

     Reprezentuje pan partię rządzącą. Słowo - rządząca - już jest na NIE z takimi jak "pani redaktor", ale WYSTARCZA, aby jedyną pana odpowiedzią  było: BO TAK TRZEBA!

     Niestety, jeszcze jeden przykład "poprawnego" pisania.

sierpień 2018