Start arrow Spis felietonów arrow ZMĘCZONY OPOZYCJONISTA...
ZMĘCZONY OPOZYCJONISTA...
Oceny: / 1
KiepskiŚwietny 
Redaktor: Kazimierz Kaz Ostaszewicz   
21.07.2018.

   

     Ile jeszcze razy można maszerować, gdy maszerujących coraz mniej... "Wyzwoliciel narodu - przywódca KOD-u" okazał się zwykłym złodziejem. Żeby niezwykłym, ale zwyczajnie malutkim, głupiutkim, kradnącym zabawki ze wspólnej piaskownicy.

     Rozdęty Wałęsa wygłupia się jak zwykle, a ostatnio nawoływaniem do... rozmnożenia się w sto tysięcy...

     Nawet jeżeli hasła PiS-u są kłamstwem, to bardziej przekonują niż nasze protesty, a chętnych do "spontanicznych" zbiórek coraz mniej.

     Nasze dzieci rosną i chcą żyć teraz i dziś, a to teraz i dziś jest bogatsze od wczoraj i kiedyś "będzie lepiej". Tylko to kiedyś... Właśnie to jest zmora nie do udźwignięcia, bo... jeżeli PiS wygra ponownie, to co wtedy? No co... Znowu maszerować z hasłami o konstytucji, gdy to nie konstytucja, ale "500 plus" karmi "oszołomów", bo my? My... No właśnie, kim jesteśmy my? Jeszcze raz przegrani? Więc jeszcze raz na zbiórki, na marsze, na protesty w obronie... przegrania? Jak długo można, a lata lecą, a głupiutkich staruszek za sto złotych, by zabrały wnuki i w pierwszym szeregu protestowały, coraz mniej. Co robić... Co robić... Dołączyć?

     Wygrywanie nigdy się nie znudzi, przegrywanie tak. Nadzieja? Umiera ostatnia... A jednak umiera, to znaczy przegrywa, bo też jest zmęczona.

     Obiecujemy koniowi, na którym jedziemy owies i marchewki... Jeszczę ciągnie, ale jak długo może, gdy napchamy go sianem haseł o praworządności.

     Zmęczenie... A rąk do podtrzymania coraz mniej... Próbowaliśmy kpić i kłamać, że nasza kiełbasa jest lepsza. Co z tego, gdy ich jest tańsza...

     My wymachujemy konstytucją, ale "oszołomy" tańszą kiełbasą... Jak wygrać, gdy nawet kiełbasy nie mamy, tylko słowa, te same, tak samo zmęczone jak my.

     Słowa... słowa, to tylko życia połowa, tylko czyje to życie... Już nie nasze.

Lato 2018