Start arrow Spis felietonów arrow NAJBOGATSZY KRAJ ŚWIATA- POLSKA /2/
NAJBOGATSZY KRAJ ŚWIATA- POLSKA /2/
Oceny: / 2
KiepskiŚwietny 
Redaktor: Kazimierz Kaz Ostaszewicz   
22.02.2018.

NAJBOGATSZY KRAJ ŚWIATA- POLSKA /2/

Dziś zaczyna się olimpiada zimowa w Koreii.

     Polska wysłała na obecną, zimową olimpiadę mniej więcej tyle samo sportowców co... Kanada, Niemcy, Stany Zjednoczone, Norwegia, a więc i sportowe i finansowe potęgi.

     Okej, stać nas (albo i nie      NAJBOGATSZY KRAJ ŚWIATA - POLSKA. (nr 2)

...). Ale, a powtarzam się, w dobie internetu dziecinnie łatwo ustalić wyniki sportowe. Jeżeli wyniki polskich sportowców OD LAT!, powtarzam, OD LAT!, są na poziomie pierwszej dwudziestki, a nawet gorzej w porównaniu do konkurencji, to w imię czego nagradzamy naszych sportowców udziałem w olimpiadzie? Nagroda? Za co? Za ciężką pracę? Przepraszam, a co innego jak nie praca, trening jest codziennym życiem biegaczy, zjazdowców, saneczkarzy i skoczków. Co, ostatni zasłużył na udział i mam nadzieję, że przywiozą do Polski medale. Ale ta cała reszta? Poleciała na... olimpijski trening? Na zdobywanie doświadczenia? Na to, by ładnie wyglądać na defiladzie?

     Justyna Kowalczyk? Jej rosyjski trener zajechał ją jak przysłowiowy chłop konia. Gdy jej skandynawskie konkurentki latem odpoczywały, Justyna na rolkach przebiegała setki kilometrów. O takich jak ona, w Stanach mówi się: WASHED UP... Skończony, sprany, lub po prostu:... Był,ale się zmył... Obym się mylił. Zbigniew Bródka?... Cud zdarza się raz, jak to cud...

    Skoro słyszę, że jestem narcyzikiem, co się na wszystkim zna, to chcę przypomnieć, że taki epitet mnie obraża! Zbyt długo i ciężko pracowałem na pełnego narcyza, aby teraz nazywać mnie byle narcyzikiem!

     A to w prostej linii prowadzi nas do polskiej... piłki nożnej. No co? Zakładamy się? Ja uważam, że tegoroczne mistrzostwa świata w piłce nożnej, w Rosji to będzie dla Polski klops, klęska, niewypał. Zakład stoi?

     Jesteśmy w względnie łatwej grupie, ale... Zremisujemy z Kolumbią 1 : 1. Przegramy z Senegalem 2 : 1 i przegramy z Japonią 3 : 1. Odpadniemy.

     Lewandowski? Gra w niemieckiej lidze i otoczony jest piłkarzami najwyższego poziomu. Jest DOSKONALE OBSŁUGIWANY. Gra głównie na terenie 16 - 20 metrów, gdzie jeżeli nie gra w Bayernie Monachium, to JEST ŁATWYM celem dla obrońców. Wystarczy, że któryś (albo i paru) "przyklei" się do Lewandowskiego  nie chcę się wyrazić... Polska ma tylko paru piłkarzy klasy Bayern Monachium. Błaszczykowski, Grosicki i Piszczek. Krychowiak (pomijając jego megalomanię i pokazywanie się w najdroższych, PRAWDZIWYCH futrach, okej, jego gust, przetrzymuje za długo piłkę i "nie karmi" napastników). Pazdan? Super! Ale on nie jest od strzelania goli.

     Senegal to zespół nastawiony na "ciąg na bramkę". Szybki, fizycznie bardzo silny. Ma kilku napastników, którzy raz, że grają w Anglii, a dwa, że nie muszą "być obsługiwani", bo sami stwarzają sobie sytuację szybkością, agresywnością i niezmordowaną kondycją. (Marne to "pocisk"nie do zatrzymania.)

     Japonia? Widziałeś internauto, jak męczyła się Brazylia, by ostatecznie wymęczyć zwycięstwo w towarzyskim meczu z Japonią? Nie? Żałuj.

     To zespół bardzo inteligentnych "robotów"... Zaprogramowanych idealnie do ich umiejętności i możliwości.

     Kolumbia? NIGDY nie wygrywała na wyjeździe z zespołami z czołówki światowej. James Rodrigeuz gra z Lewandowskim w Bundeslidze. Myślę, że może mieć... jego kompleks. Ale jest Quadrado. Mądry, logiczny, nieustępliwy i DOSKONALE obsługujący napastników. Ale, myślę, że wymęczymy remis. Oby...

     Mecze z Nigerią i Urugwajem w Polsce, w czerwcu? Ani Nigeria, ani Urugwaj nie potraktują tego na 100%. Nie sądzę, aby grał Suarez i Cavani. Trener nie zechce ich narażać na kontuzję w nic nie znaczącym meczu.

     Jest jeszcze jeden, nazwijmy to aspekt. Polacy są agresywną nacją, gdy... Wypiją pół litra. Słowianie w ogóle nie są agresywni. Czesi? Doskonała praca "robotów". Rosjanie? Do tańca tak i tak dalej...

     Polska miała okresy historii, gdy mogła być nawet... kolonialną potęgą, ale zabrakło cechu charakteru, nazywanej agresywność. Piłka nożna polega na "złamaniu przeciwnika", na narzuceniu mu naszej woli. Do tego potrzebna jest agresywność. Demagogią? Na granicy... nacjonalizmu? Czy wiesz, internauto, co znaczy słowo wygrać? Proste. POKONAĆ przeciwnika. Obym się mylił, ale... zakład stoi. Płacę stówę. Nie przegram...