Start arrow Spis felietonów arrow CZY WIESZ ?
CZY WIESZ ?
Oceny: / 0
KiepskiŚwietny 
Redaktor: Kazimierz Kaz Ostaszewicz   
27.11.2016.

     CZY WIESZ ?...

Co to jest rdzeń ołowiany wprasowany w płaszcz stalowy ?To jest pocisk do KB czyli karabinu bojowego, kalibru 7. 62.  Zdolność praktycznego rażenia do 800 metrów, Zdolność przebijania?

Na sto metrów przebija szynę kolejową ! Bzdura ? Nie. Na Studium Wojskowym (  a pod nadzorem majora Błaszczuka, piechocińca z mocnym "zaśpiewem" Poleszczuka, co od Lenino do Berlina przeszedł )strzelaliśmy z KB.  Ja nie nie trafiłem, ale kolega właśnie na sto metrów trafił do stojącej szyny i zrobił w niej " chirurgiczną ", małą dziurkę.

Taak... Dawnych wspomnień czar? W pewnym sensie, a że to takie ważne?

Tak.  Był rok 1992, Tucson, Arizona i pracowałem w Tucson Physical Therapy, 4600 S. Park Ave.

Nasza klinika miała również pacjentów z miejskiej policji. "Trafił mi się" policjant z przeszłością komandosa w Wietnamie.

Fred mu było i zrozumiałem dlaczego Prezydent Reagan powiedział w czasie swojej inauguracji, o wojnie w Wietnamie (cytuję już z tłumaczenia): "Wojna, której lewicowy Congress i liberałowie nie pozwolili nam wygrać"...

Fred opowiadał o sprzecznych rozkazach z dowództwa. Jeden mówił by iść( i trafiali na zaplanowaną przez "wroga" zasadzkę),  drugi by się cofać i też pod ogień wroga.

Ale gdzie uciekł początek tego niby felietonu? Zgoda.

Gdy opowiadałem "cuda niewidy" o zdolnościach bojowych radzieckiego KB, zaproponował "wizytę " na poligonie strzeleckim departamentu policji. Żadne jakieś tajemnice, bo korzystali z tego poligonu cywile, gdy mieli odpowiednie znajomości.

Fred pokazał mi amerykański M-16.  Coś jak stary, niemiecki Mauzer, lub ruski KB.  W odległości około 300 metrów były umieszczone na stoliku arbuzy. Tak, te pyszne, czerwone...

Z pozycji leżącej Fred na 10 arbuzów rozbił... dziesięć. Powtarzam: Odległość 300 metrów, czyli jak trzy razy boisko do piłki nożnej. Daleko.

Arbuzy? Każdy mniej więcej wielkości głowy człowieka...

"A to jest tłumik"... Niepotrzebnie mi tłumaczył. Wiedziałem. Puenta?

KAŻDEGO, kogo się chce, można zabić z odległości 300 metrów, a tłumik spowoduje, że słyszy się coś jak "Puff" i tyle.

Lawina lewicowej i liberalnej wściekłości (lawina ma to do siebie, że nabiera ciężaru i szybkości) jaka przetacza się przez Stany Zjednoczone, nie tylko po wygranej Donalda Trumpa (oczywiście, że tak), ale po PRZEGRANEJ Hillary Clinton, może któregoś dnia zrobić użytek z... rdzenia ołowianego wprasowanego w płaszcz stalowy.

Taki przebija KAŻDĄ kamizelkę kuloodporną i KAŻDE szkło kuloodporne.

Nie wszyscy weterani wojenni mają poglądy Freda, (a są bardzo antykomunistyczne).

Niektórzy ulegają mediom, a te od lat są na usługach lewicy.

Niektórzy, są równie dobrymi snajperami jak Fred...

Wolę nawet nie myśleć..

                                          Jesień, 2016.