Start arrow Spis felietonów arrow NOWY PREZYDENT USA...
NOWY PREZYDENT USA...
Oceny: / 2
KiepskiŚwietny 
Redaktor: Kazimierz Kaz Ostaszewicz   
18.10.2016.

NOWY PREZYDENT USA...

i stare, te same problemy świata.

Jak zawsze głosowałem republikańsko. Myślę, że z przyzwyczajenia a nie z rozsądku.

Jakiego rozsądku! Co za bzdura! Republikański George W.  Bush decyzją inwazji Iraku spowodował śmierć setek tysięcy niewinnych ludzi! Dziś codziennie umierają ludzie na Bliskim Wschodzie,  coś , czego NIE BYŁO PRZED amerykańską inwazją na Irak!

Najbardziej krwawi Syria gdzie Amerykanie chcą zmienić rząd na im podległy jak to zrobili w Iraku.  Syria jest bombardowana,  palona, niszczona w imię... "walki z terroryzmem", tyle, że już nie wiadomo kto jest terrorystą...

Rezultatem tej walki są miliony uchodźców do Europy.

A więc Stany będą miały nowego prezydenta... Czy wygra mój,  republikański i czego mogę się spodziewać? No czego... że zatrzyma łańcuch śmierci w Syrii, Iraku,  Afganistanie i okolicach?

Oczywiście, że nie.  Nienawiść rodzi nienawiść,  przemoc rodzi przemoc i to się samo nakręca.

A koniec?...

Bez zmian, ta sama Onanizacja Narodów Zjednoczonych(zwana również Organizacją Narodów Zjednoczonych), żałosne nie przydatna wobec prawdziwych tragedii świata.

Będąca tysiącami cieplutkich posadek obradujących nad obradami w sprawie obrad...

A świat? Nie był i nigdy nie będzie "rodziną narodów". Jeżeli już, to zlepkiem sąsiadów. Wiemy chociażby z przykładu najmniejszego podwórka, jak nie kochają się sąsiedzi i do czego są zdolni...

Donald Tramp powiedział: "Stany Zjednoczone powinny przestać być policjantem świata i pomagać krajom, które nam za to płacą". Że czas najwyższy aby Stany przestały utrzymywać NATO płacąc 73% jego wydatków. Pięknie... Tylko co z tego wyniknie, a piękne może nie być...

Eskalacja rasowej nienawiści w USA, (niezależnie jak słodzikowato maskowana mediami) narasta. Podsycają ją tacy jak All Shrampton i Jessie Jackson , przywódcy "Rainbow Coalition", którzy Od lat powtarzają, że :"BEZ ZBROJNEJ KONFRONTACJI nigdy nie będzie demokracji"!

Mieszkając przez większość dorosłego życia w USA słyszałem to wielokrotnie. Reakcja moich czarnych znajomych ? "No comments"... Tak, ale to byli przyjaźni mi ludzie. .

Polscy amerykaniści typu Lewińskiego,  czy jak mu tam , Lewickiego, którzy "nauczyli się"

Ameryki na salonach i obiadkach amerykańskiej Polonii w Nowym Yorku, mogą popisywać się w polskiej telewizji żałosnymi teoretykami.

A prawda jest brutalna i nie nie zmieni jej ani ten nowy, ani żaden prezydent w żadnym kraju świata. Nie można zmienić tego co jest w człowieku, a miłe nie jest. Że jest też inne?

A jest,  jest i co? I od początku świata ile milionów ofiar pochłonęły kolejne wojny?

Chociażby ta ostatnia, no ile,  60 milionów? A ilu zbrodniarzy ukarano? Kilkunastu.

Stalin leżąc w trumnie otoczony był kwiatami. Zamordował 30 milionów ludzi. A Hitler?

Jak świat oceniłby nazizm gdyby to Hitler wygrał?? W SUPERLATYWACH, bo tak ocenia się ZWYCIĘZCÓW.

Nawet dziś, gdy CODZIENNIE na Bliskim Wschodzie ginie kilkadziesiąt osób "zwycięskich zmian "na "demokrację"...

A ja naiwnie zastanawiam się co nowego przyniesie nowa twarz w starym, Białym Domu...

                                         Jesień, 2016