Start arrow Spis felietonów arrow JAK PANA BOGA KOCHAM
JAK PANA BOGA KOCHAM
Oceny: / 1
KiepskiŚwietny 
Redaktor: Kazimierz Kaz Ostaszewicz   
10.10.2016.

           " JAK PANA BOGA KOCHAM "

... " Zniszczę, nie daruję,  zprocesuję,  jak Pana Boga kocham! "

Jak widać  Bóg był obecny w zawodzie adwokackim od nie pamiętnych czasów.

Ja wiem,  że obecna Polska ma ważniejsze sprawy,  że opozycja wobec rządu nie zawaha się prosić o pomoc liberalno-lewicowe siły w Europie aby zniszczyły Polskę i... no właśnie...

Czyż to nie jest po prostu konstytucja "jaśnie i mocium panie" tradycji dawnych czasów?

O co mi chodzi? Czy pomyślałeś internauto kto,  jaka grupa społeczna skorzysta najbardziej  ze zmiany ustroju socjalistycznego na kapitalistyczny.

Że tak zwani handlowcy? Że dziennikarze? To są nulki przy tym jak obrośli w dobro adwokaci. Co obrazek w telewizji,  to zielone togi adwokackie.

Oczywiście, dziś można sądzić każdego i o wszystko, a sądy? Też robią (to znaczy NIC nie robią... )by rozprawy ciągnęły się latami.  NIE ZA DARMO!O nie! Kto płaci?

Ci w tytule tego niby felietonu. Polak nie odpuści, nie daruje i dobra materialne adwokatów rosną. Normalka? Jeżeli choroba umysłowa jest normalna, to tak.

Nie użyję typowo dziennikarskiego wyświechtaka: " Na całym świecie",  jako, że nie znam całego świata, ale w całkiem demokratycznym kraju jakim są Stany Zjednoczone,

ŻADNA rozprawa, czy to karna czy cywilna NIE CIĄGNIE się latami.

Czy to znaczy, że w USA chudziutko się żyje adwokatom? Przeciwnie.

Od dłuższego czasu na dzień dobry zamiast powitaniem:  Jak się czujesz.

Coraz częściej słyszy się: Pozwę cię. Ale i pozew i rezultaty załatwia się szybko.

Jak to jest możliwe? Nie wiem, jest i tyle.

Od ręki mogę wyliczyć sprawy, które już trwają kilka lat jak na przykład, sprawa zabójstwa Olejnika, gdzie do tej pory "nie wiadomo co i kto " ale wiadomo kto płaci...

A  tak przy okazji... Jeżeli adwokat broni recydywistę już raz skazanego za, na przykład molestowanie, gwałty na nieletnich, mordowanie ofiar i ponownie to samo, to kto jest gorszy?

Przestępca czy jego obrońca? Zwłaszcza gdy obrońca wie, że przestępca popełnił i popełni te czyny z premedytacją, a nawet ( i nie zaprzecza) z przyjemnością! Ale, ma adwokata...

Że każdy człowiek ma prawo do obrony? Nawet taki, który żyje aby mordować ludzi, a PONAD WSZELKĄ WĄTPLIWOŚĆ JEST POCZYTALNY UMYSŁOWO? ! 

Taki też? Nawet gdy już to robił i pytany czy przestanie, odpowiada, że nie może zapewnić, że nie... Ale,  ma adwokata... A może nie jest głupim pomysłem aby adwokat takiego zwyrodnialca ... odsiedział jakiś rok czy dwa w więzieniu, gdzie jego klient odsiaduję karę?

Nie obrażając hien, które skazała na żerowanie głównie w padlinie i niezbyt miły "śmiech", czy nie są stworzeniami moralnie dużo wyżej od adwokatów?

Oczywiście tych, którzy z pełną świadomością, że bronią  recydywistę i zwyrodnialca i żyją z tego...

Nie tylko naród amerykański ma Boga,  i tu muszę  powiedzieć... wszech-obecnego i w kieszeni... Że co? Że jest On na dolarach jak każdy wie, bo...

No właśnie... Albo Sienkiewicz się przesłyszał, albo dobrze usłyszał, gdy pisał, że polscy rycerze zachęcali się do bitwy okrzykami typu:  " Bij kto w Boga wierzy!"

                                                       Bić bo się wierzy w Boga?!

Przy takich okrzykach adwokaci wyglądają jak aniołki...

                                              Jesień, 2016