Start arrow Spis felietonów arrow CZTERNASTE BARDZO POWAŻNE OSTRZEŻENIE
CZTERNASTE BARDZO POWAŻNE OSTRZEŻENIE
Oceny: / 1
KiepskiŚwietny 
Redaktor: Kazimierz Kaz Ostaszewicz   
09.12.2015.

Niech mnie poprawią historycy, ale to było w połowie lat 50-tych ubiegłego wieku. Związek Radziecki i Chiny były w zbrojnym konflikcie o "Kraj Nadamurski" (Nad rzeką Amur). Jak zbrojny? Chińczycy zabijali TYSIĄCE radzieckich żołnierzy, ładowali trupy do pociągów i wysyłali w głąb Związku Radzieckiego.

Co robił Stalin? (Sorry, to już było chyba rok po śmierci Stalina) Co robili wodzowie Kraju Rad? Wysyłali ostrzeżenia tej ot treści…

..." W imię przyjaźni między naszymi narodami i braterstwa naszej klasy robotniczej wybaczamy naszym chińskim przyjaciołom, ale ostrzegamy przed następstwami..."

Ponieważ Chińczycy nadal zabijali radzieckich żołnierzy, to ZSRR wysłało "Drugie ostrzeżenie". Potem następne, aż do dziesiątego, bo od dziesiątego zaczęły się... poważne ostrzeżenia... Od trzynastego, poważnego, zaczęły się... bardzo poważne ostrzeżenia. Ostatnie? Skłamałbym, bo nie pamiętam, ale na czternastym na pewno się nie skończyło.

Chińczycy zdobyli co chcieli i ostrzeżenia się skończyły.

To były lata najczarniejszego terroru w Polsce. Urząd Bezpieczeństwa miał nieograniczoną władzę i Ludzie szli pod beton i na śmierć za powiedzenie "dowcipu" politycznego.

Miałem wtedy ile lat? Szesnaście, więc dobrze pamiętam. A jednak...

Sytuacja z tymi "poważnymi i bardzo poważnymi ostrzeżeniami" była tak komicznie nadzwyczajna, że nie omal otwarcie kpiło się z tego, nie omal bezkarnie...

Czego to dowodzi? Wtedy Związek Radziecki, a dziś Rosja (bardzo radziecka) zrobią wszystko, absolutnie wszystko aby uniknąć zbrojnego konfliktu z Zachodem, z NATO, z USA, nawet z samym diabłem...

Bo? Bo wojna to koniec Rosji, w jakiej jak kiedyś carom, dziś się żyje się klice Putina.

Może wypinać się na resztę świata jaka ona maguczaja - potężna, jaka imperialna i TAKĄ, NIE TKNIĘTĄ przez wojnę chce pozostać.

Że, np. nuklearny konflikt o nazwie III wojna światowa zniszczy i Rosję i Zachód?

Oczywiście, ale właśnie!! Zniszczy cara Putina i jego przydupasów.

No i po cholerę im taka perspektywa! Czy ty internauto, gdy masz wszystko, WSZYSTKO czego zapragniesz, chciałbyś to zniszczyć? Tylko głupi by chciał, prawda?

Że jakiś samolot ze strzelono? "Samaliotów u nas mnogo, ludziej toże "... (Sam sobie przetłumacz).

Gdy Armia Radziecka wywoziła nas na Syberię, to moja Mama pamięta, jak radziecki żołnierz mówił do matki, której niemowlę zamarzło na śmierć w wagonie ..."Młoda jesteś, urodzisz następne, a dzieci u nas mnogo"...

Gdzie w tym obecna Polska? A w Polsce setki, tysiące, nędzy "kurnych chat", gdzie grzyb, zimno, głodne i chore niemowlęta, jak to pokazuje telewizja.

Zamiast śmigłowców i rakiet do obrony Polski, której NIKT! NIKT! NIE MA ZAMIARU zaatakować, dać na walkę z nędzą, na protezy i po sto tysięcy kosztów rehabilitacji chorych dzieci!

TO JEST PRAWDZIWA OBRONA POLSKI!! Kumasz ty, jak ci tam "specjalisto" od obrony Polski! A jeżeli ja mylę się i będzie ta, totalna wojna?

To nawet tysiące śmigłowców i "Patriotów" ani Polski, ani... świata nie uratują.

Ale spokojnie, naprawdę spokojnie. Możni tego świata chcą dalej możnie i luksusowo żyć. Po cholerę im wojna i śmierć. To jest dla… "Arabów i Afryki"..

 

                   Wesołych Świąt !                    Grudzień,2015

 

 

P.S. Zmieniając temat. Rozpaczliwy jazgot Platformy Obywatelskiej:

"PiS chce zawładnąć Polską !"...

Frajerskie dupki z PO... Przegraliście, a mieliście, zawładnęliście wszystko.

Nie znacie powiedzenia: Zwycięzca bierze wszystko! Nie? No to teraz poznacie.

Smacznego...

P.S.2. No i gdzie jest ta OBIECANA napaść Rosji na Polskę, gdy PiS wygra wybory?

Platformo Obiecanek, a fe, nie ładnie tak obiecywać ogłupiałym Jasiom..