Start arrow Spis felietonów arrow NIE DACIE RADY
NIE DACIE RADY
Oceny: / 0
KiepskiŚwietny 
Redaktor: Kazimierz Kaz Ostaszewicz   
21.11.2015.

"Patriotyczne" zawołanie małego dupka.

Bez ciasnej obroży, krótkiej smyczy (kaganiec też by się przydał), Polska nie da rady... Że co! Że przestaniesz mniej czytać internauto? Bo co, jesteś człowiekiem 21 wieku i mieszkasz w 21-wiecznym, nowoczesnym państwie?

A gówno prawda, to nie łaska?! Mieszkasz w dokładnie takim samym warcholskim, pieniackim, skłóconym państwie jak to, które kiedyś zaprosiło sąsiadów by je rozebrali na kawałki.

Słuchając jak płynie jad z ust Polaków o losach Polski, gdy skomentowali może naiwne, naiwnie-optymistyczne lub po prostu bardzo pro-polskie expose pani Premier Beaty Szydło, pomyślałem właśnie o obroży, smyczy i kagańcu...

Że bardziej skuteczny w "jedności narodu" jest obcy but, obcy bat i obcy władca? Zgadzam się, a historia dowiodła tego aż za często. Ale to nawet gdy konieczność, to zła konieczność.

Więc co...? Takie ludziki jak nijaki Petru i jemu podobni to tylko kolejny dowód, że Polska bez obcego bata nie funkcjonuje, o ironio! Dla własnego dobra!

Dziś jest okazja by wreszcie wspólnymi siłami zrobić coś dobrego w Polsce, ale właśnie małe ale... WSPÓLNYMI SIŁAMI...

Co to znaczy? A to, że ja będę mniej ważny od niego, a on mi NIE BĘDZIE MÓWIŁ co jest dla mego dobra!

Dawne; "Polska nierządem stoi"aż tak bardzo się nie zdewaluowało.

Po prostu unowocześniło się formą: Ja wiem najlepiej co jest dobre dla Polski!

Niestety, to JA oznacza, że to nie on wie, ale JA, a to wyklucza coś tak egzotycznego w Polsce jak...MY.

Zagrożenie islamskim terrorem dla Polski? A przyjdzie, przyjdzie.

Świeżo z PZPR jako premier Polski "bez PZPR", Leszek Miller i prezydent z tego samego chowu, Aleksander Kwaśniewski, dziesięć lat temu wysyłali polskich żołnierzy do Iraku by pomagali Amerykanom zniewolić niepodległy kraj i w procesie nazwanym demokracją mordować jego ludność!

Czy wyznawcy Mahometa to pamiętają? Bo jeżeli tak, a przecież to Polscy żołnierze pomagają zniewolić Afganistan, gdzie od setek lat brytyjscy okupanci nie dali rady, gdzie Rosjanom przypalono i odstrzelono dupy, więc teraz usiłują Amerykanie mając do pomocy Polaków.

Świat wyznawców Mahometa nie lubi Międzynarodowego Policjanta, który chce narzucić mu demokrację z lufy czołgu. Nikt jeszcze nie wygrał z nikim nalotami bombowymi! Więc?..

Cierpliwości... Islamiści przyczają się, przeczekają i ponownie świat będzie śpiewał Marsyliankę, ale oby nie... "Jeszcze Polska..."

Wykluczyć nie można...

                                                         18 Listopada 2015

P.S.A co do smyczy i kagańca ,może warto zaczekać ?