Start arrow Spis felietonów arrow KALA,KALA,KUKLA MU...
KALA,KALA,KUKLA MU...
Oceny: / 2
KiepskiŚwietny 
Redaktor: Kazimierz Kaz Ostaszewicz   
09.07.2015.

A wieczorem, jak od tysiąca lat, będzie zabawa i tradycyjne...Jasu! Jasu!...

Czyż już Mickiewicz nie powiedział..."Byś bawił się jak Greki..."

A co zostanie ogłupionemu Jasiowi nad Wisłą? Ogłupionemu przez "ekspertyzy" wróżenia z... fusów, czyli "fachowców od ekonomii"?

A więc tego samego od tak zwanych polityków i politologów tłuste życie mających wywiadami i "ekspertyzami "w polskiej telewizji, a opłacanymi przez kogo ? No, przez kogo są opłacani ci rzeczoznawcy i wróżący z fusów ? Przez takich frajerów jak ja i ty ,internauto.

W moim felietonie "Nie chodzi o Grecję" napisałem, że Unia Europejska zrobi wszystko aby utrzymać Grecję. Że nawet najmniej chętni do wydawania euro na beztroskie, greckie Hopa Jasu, jakimi są Niemcy, zacisną zęby (skoro Grecy nie chcą… zacisnąć pasa...) i zapłacą.

No i co z tym przemądrzałym Ostaszewiczem, że niby wie więcej od tych co wróżą z fusów? A to, że JESZCZE PRZED wynikiem greckiego referendum na tak lub nie ,szef Uni Europejskiej, E.Schultz powiedział; (niemal cytuję), że nawet jeżeli Grecy odrzucą warunki i warunki swych wierzycieli, to Unia Europejska ( i tu cytuję...) "Udzieli kredytów dla Grecji by uniknąć chaosu "...

Chaosu? Czy ktoś robi kogoś w bambuko? Jakiego chaosu panie Schultz.

Chaosem nazywasz pan to, że Grecja może powiedzieć, a pocałujcie nas w golo, wy tam w Berlinie i okolicach, bo już nie macie Grecji na paseczku...

Może Grekom obecnie nie jest najsłodziej, a przez lata żyło im się jak w słodkiej bakalawa, ale już wiedzą, że Europa (czytaj-ta pulchniutka Merkelowa, zrobi wszystko, czytaj-zapłaci ile będzie trzeba), aby ratować wspólną zagrodę dla proletariuszy wszystkich krajów.

Co tam jakieś 300 MILIARDÓW długu jaki ma Grecja (a będzie, oj będzie rósł, bo JUŻ to powiedział E.Schultz...) którego NIGDY Grecja nie spłaci, pomijając, że nie ma najmniejszej na to ochoty. Kto będzie spłacał, bo przecież ktoś musi jako, że banki "nie żyją za darmo"...

Kto? A między innymi ty internauto. Przecież twój były premier, ten facet z felerem wymowy, przy każdej okazji podkreśla, że Europa nie pozwoli Grecji na to by opuściła Unie. Nie pozwoli? Co to znaczy? A to, że będzie płacić i płacić.

A Grecy? To mądry naród i wiedzą, że jak dają to bierz..

Mój znajomy Grek Janis, w Nowym Jorku, powiedział klepiąc się po plecach: "Mi Grik, szmart pipul..." Wtedy jeszcze nie wiedziałem, że miał rację.

By się brzydko nie wyrazić… Brandzlowanie polskiego telewidza "Grecką tragedią" to złota żyła dla wszelkiego rodzaju specjalistów od ekonomii i geopolityki Świata. Jest jak terroryzm - karmi się sobą i nigdy nie skończy.

Jest już póżno, więc czas bym ci powiedział internauto-Kali nichta "baby" czyli jak to mawiają Amerykanie, a po grecku kukla mu.(kukula na ogół bywa ładna, zupełnie jak perspektywy Grecji....)

 

                                                          6 lipca 2015