Start arrow Spis felietonów arrow ZAWIESIĆ SĄDY!
ZAWIESIĆ SĄDY!
Oceny: / 0
KiepskiŚwietny 
Redaktor: Kazimierz Kaz Ostaszewicz   
23.06.2015.

Które wydają wyroki w zawieszeniu.

Takie sądy są tak społeczeństwu potrzebne jak przysłowiowe świni siodło. Gdybym był zwolennikiem teorii spiskowej, to powiedziałbym, że wyroki w zawieszeniu są z polecenia "pogrobowców", którzy częściowo, ale TYLKO częściowo stracili władzę po 1989 roku...

Takie wyroki mają na celu rozbicie w społeczeństwie świadomości bezpieczeństwa i sprawiedliwości.

Jednym z durnych powiedzonek, że ryba psuje się od głowy są właśnie zaprzeczające mu wyroki w zawieszeniu dla nieletnich i małoletnich przestępców.

To oni od najmłodszych lat "psują się" świadomością, że są praktycznie bezkarni w butowaniu, wdeptywaniu starszych i słabszych w chodnik.

W rozbijaniu i niszczeniu, w wyrywaniu torebek starszym kobietom wiedząc, że otrzymają dozór (co za BZDURA! ) kuratora i wyroki w zawieszeniu, czyli żadne.

A. Polski Las, zaśmiecony, zmieniony w "magazyn" nie chcianych przedmiotów. A. Polskie Stawy, Rzeki i Jeziora zmienione w śmietniska. A. dosłownie zasrane miejskie Krzaki...

W czasach mojej młodości, a nie mówię o PRL, lecz o jej fundacji i początku jakim była Polska Ludowa, słyszało się, że... "Praca jest honorem i zaszczytem każdego obywatela"... Różnie bywało, ale NIE BYŁO WYROKÓW w zawieszeniu.

Odpowiednik dzisiejszego małolata, rozwalającego wiaty tramwajowe, bijącego i kopiącego nie tylko starszego, ale słabszych, czyli ówczesny chuligan, albo na miejscu był pałowany, albo szedł do poprawczaka, gdzie nie było telewizji, gier komputerowych, miłych pań socjoloszki odwiedzających i robiących doktoraty na wywiadach z młodocianymi przestępcami. A ci? Jeżeli już sami nie mieli tematów dla miłych pań, to te podpowiadały...

Oczywiście, że pobyt w zamknięciu kosztuje i ty internauto go opłacasz. A trzy miesiące sprzątania kraju ,tynkowania "liszajów '"na ścianach, nie za darmo! 

O nie. Praca powinna być wynagradzana nawet taka z wyroku sądu. Czyścisz koleś kraj, w którym mieszkasz? Masz 10 groszy za godzinę .

Na piwo nie starczy, ale na bułkę z masłem tak. Bezkarność rodzi nie tylko jeszcze większą bezkarność. Rodzi kryminalistów, właśnie tych po wyrokach w zawieszeniu.

Zawiesić takie sądy, zawiesić takich sędziów zanim frustracja społeczeństwa osiągnie punkt wrzenia i ktoś jako pierwszy krzyknie: Powiesić takich sędziów !

Drastycznie? Oto ty internauto... Masz Babcie lub młodszego brata.

Babcia i maluch zostali brutalnie pobici do tego stopnia, że to był poważny ubytek na zdrowiu. Pobili ich ci co MOGĄ. Mogą bo maja 14 lat i nie byli karani. Starym sposobem do wywiadu podstawili "pijaczkę Zośkę", aby za kilka dych udawała ich matkę, a więc są z rodziny alkoholicznej. Sąd dał wyrok w zawieszaniu.

Twój mały braciszek przez kilka lat będzie chodziło kulach.

A ty ? Może to ty któregoś dnia zawołasz; Powiesić sędziów!

                                                               Dzień w zawieszeniu 2015