Start arrow Spis felietonów arrow KŁOPOT ZWANY: UKRAINA...
KŁOPOT ZWANY: UKRAINA...
Oceny: / 0
KiepskiŚwietny 
Redaktor: Kazimierz Kaz Ostaszewicz   
18.05.2015.

Albo inaczej: Komu potrzebna jest Ukraina?

Na pewno nie Francji, Wielkiej Brytanii, Niemcom, Stanom Zjednoczonym, Hiszpanii.

Nikomu poza Polską.

A  Polsce? A niby po jakiego... Jeżeli jutro zamiast graniczyć z Ukrainą będzie graniczyć z ... Rosją? Co to zmieni? Znasz mnie internauto, więc nie powiem, że gówno...  

Trzeba mieć móżdżek tej jak jej tam premierówki, czy tego jak mu tam Komoruskiego by straszyć Polaków napaścią Rosji na Polskę.

Nie lubię się powtarzać, ale muszę widząc i słysząc metodyczną obłudę tematu.

Tylko rządy PO uchronią Polskę od agresji Rosji. A pisałem, że Putin prędzej da sobie rękę odciąć niż zrobi krok do wojny w Europie, bo taką byłaby agresja na dawne republiki nadbałtyckie, nie mówiąc o Polsce. Wojna to koniec Putina.      

Kłopoty zwane: Ukraina? Oczywiście. Dyplomatyczna hipokryzja Zachodu nie pozwala nazwać rzeczy po imieniu. Co to jest, czym jest Ukraina dla Zachodu?

Niczym z punktu ekonomii. Jest inny punkt? Jest, ale na księżycu...  

Ukraina to ZERO znaczenia w aspekcie kasa, kasa i jeszcze raz kasa!

To z Rosją Zachód może robić interesy, to Rosja jest partnerem właśnie w tym JEDYNYM aspekcie. A Polska? Gdzie w tym jest Polska?

Parafrazując stare, komunistyczne powiedzonko: Jak Bóg da a Partia pozwoli... dziś trzeba powiedzieć: Jak Unia Europejska, da a Berlin pozwoli, to Polskę widać... 

Historycznie rzecz biorąc nikt i nic nie zmieni faktu, że NIE BYŁO UKRAINY, bo była Ruś Kijowska. A Kijów dla Rosji i Rosjan był... MATKĄ rosyjskich miast.

Dziwić się, że nie tylko Putin, ale Rosjanie uważają Ukrainę za sztuczny twór w którym większość mieszkańców NIE ZNA ukraińskiego...

Ale Zachodowi nijak tak otwarcie lekceważyć konfliktu na Ukrainie. No, bo przecież moralnie, humanitarnie nie wypada gdy giną ludzie, prawda?

Ale... to się samo "wypali"... Rosja okroi co się da i na tym się skończy, a wtedy wróci KASA, wrócą interesy z Rosją.    

Nie wierzysz internauto? To może "OGROMNA" obecność sił amerykańskich i zachodnich w postaci ... Stu kilkudziesięciu doradców wojskowych, karetek pogotowia z Polski. Rakiet obronnych z USA, ta "potęga" pomocy Ukrainie by zwyciężyła Rosję, powinna cię przekonać jak głęboko w ... Zachód ma Ukrainę.  

"Niesprawiedliwość dziejowa" z Krymem i "Donieckiem"?

Gdy w 1938 roku Polska "sprawiedliwie" bo silniejsza, więc mogła, zajęła Zaolzie, czyli część Czechosłowacji, to było sprawiedliwe?

Amerykanie mawiają: What goes around, comes around - czyli rzucisz gównem, to wróci i poczujesz na sobie.      

Ale to tylko powiedzonko, więc śpij spokojnie internauto.

Putin czuwa aby NIE BYŁO WOJNY!.

                     

                                                               4 Maja 2015