Start arrow Spis felietonów arrow BZDURA ZWANA NATO
BZDURA ZWANA NATO
Oceny: / 3
KiepskiŚwietny 
Redaktor: Kazimierz Kaz Ostaszewicz   
16.04.2014.

Powinienem napisać bździna zamiast bzdura, bo bzdura może oznaczać coś bez sensu, ale bździna nic nie oznacza/jedynie smród.

Status NATO generalnie okresla, że gdy jednemu z jego członków grozi niebezpieczeństwo, to pozostali musza udzielić pomocy. Cacy.

Pierwsza sprawa, to jedynie ktoś upośledzony umysłowo może myśleć,  że W EUROPIE, powtarzam, w Europie wybuchnie wojna.

Kto i dlaczego robi medialną, nieomal histerię, w polskiej telewizji (pytając kogo się da) czy Polsce zagraża niebezpieczeństwo wojny. Bo niby kogo z kim? Że Rosja napadnie na Polskę? A niby po jakiego... Aaa, że być może ktoś na przykład z Kaliningradu u zdzieła aszybke (popełni "bład") i na Polskę spadnie rakieta? Wykluczyć nie można, jak tego też, że za rakieta polecą przeprosiny.

Ale oto bździnowate scenario napadu Rosji na Poiske... Członkowie NATO są zobowiązani udzielić pomocy. Myślę, że zbrojne, bo jeżeli nie, to NATO w Polsce powinno sią nazywać...NACO.

NACO nam takie bździny, za które płacimy słoną kasę, prawda? Oto ty, internauto, osoba nie głupia, może ciut naiwna, może ciut ogłupiona naprogramowaniem z TVN24, ale ciągle jeszcze, powtarzam, jeszcze potrafiąca  myśleć. Czy Polskę będą bronili dzielni Czesi? Czy może w rewanżu za rok 1968, gdy polskie czołgi najechały na Czechosłowację, a może za Zaolzie?...

Czy może Polskę będą bronili żołnierze z Litwy, gdzie likwiduje się resztki polskości...

A może to Francja i Anglia przepraszając za pokazanie dupy Polsce w 1939, zechcą nastawiać własne na ruskie kopniaki?

Jak mawiał pan Stasio, cieć z Targówka:... "Przypuszczam, że wątpię, powiedziała sąsiadka i po chwili dostałem w pysk"...

A może internauto masz aż taką wyobraźnię, że widzisz niemieckiego żołnierza umierającego w obronie Polski?... To byłby złoty medal za wyobraźnie.

Więc może jednak nie NATO lecz NACO nam to potrzebne?

Aha! Przecież mamy potężnego sojusznika w USA!

Przypomną ci (internauto) co mawiali wcale nie starożytni Rosjanie gnębieni władzą cara..."Do Boga wysoko, do cara daleko..." Kumasz?

A tak w ogóle skoro przy temacie... W kim i dlaczego założyciele NATO widzą, wroga, że musieli się zjednoczyć  w "obronie". W Chinach? Może w Północnej Korei? A może w Iranie?

A niby dlaczego w/w kraje miałyby atakować... północny Atlantyk, a więc Europe? No słucham?

Czy ktoś z kogoś robi durnia? Tylko w jakim celu, skoro NIE MA CELU. Tego, do którego NATO ma strzelać, bo chyba nie do Rosji, skoro obecny (aż do wymiany) sekretarz generalny NATO wyraźnie powiedział, że Rosja nie jest wrogiem NATO. Dosłownie tak powiedział!

Biada wam kraje dalekiego Wschodu i tobie Iran, NATO czuwa! A może NACO to wszystko, gdy w Polsce za pieniądze na udział w NATO może niejedno upośledzone, chore dziecko mieć szansę na życie.

DOTARŁO !?

Czy może już za późno (bo TVN24 wlała ci tyle gówna do mózgu, że ty i tak wiesz lepiej, prawda?

 

30/03/2014