UKRAINA
Oceny: / 3
KiepskiŚwietny 
Redaktor: Kazimierz Kaz Ostaszewicz   
23.02.2014.

Przypomnienie dla tych, którzy nie wiedzą jak powstała, a  raczej z kogo powstała Ukraina. Lat temu wiele (i tak to zostawmy) polscy chłopi dostali tak zwaną wolniznę na 30 lat wolnych od szlacheckiego pana. Mogli opuszczać Polskę, wówczas mocarną, bo siedemnasty wiek był złoty dla Polski i osiedlać się na południowych i wschodnich terenach Rzeczypospolitej. A więc... U kraju Polski. Z uciekinierów oraz z legalnych osadników postał z czasem i naród i język ukraiński, bo i z ówczesnej Rosji również uciekali chłopi. Czyli rodowodem pra pra Ukraińców jest... bardzo skłócony Polak…

Przez 35 lat życia w USA spotkałem się z wieloma Ukraińcami. Amerykanie uważają, że bardziej skłóceni ze sobą od Polaków są tylko Ukraińcy…

Moja Mama urodziła się i wychowała w małym miasteczku Krystynopol, gdzie z języka ukraińskiego miała piątkę, a z polskiego czwórkę. Nauczyła mnie, piękna ukraińskiego folkloru. Znam wiele dumek ukraińskich i znam ten folklor.

Czy już wtedy Ukraińcy mieli zgodna politykę? Jeżeli to wobec... innych niż oni. Mawiali: „Smert Lachom, Żidom i komunistom. Chaj żywe narodana Ukraina”.

Obecne wydarzenia na Ukrainie nie wróżą ani zgody ani zielonego światła dla europejskiej przyszłości tego kraju, gdzie co drugi obywatel nie mówi i po... ukraińsku…

Bździny i w nonsensy światowych polityków, a w tym nijakiego Zbigniewa Brzezińskiego, że świat (czytaj-USA) powinien... „Twardo rozmawiać z Rosją: „...Świadczą o mocno zaawansowanym proces starości u tego człowieka.

A bak wcale nie nawiasem: Brzeziński NIGDY POZA POLSKĄ NIE PORUSZAŁ SPRAWY POLSKI, gdy ta była pod panowaniem Kochanego Związku Zdradzieckiego.

A gdy przylatywał do Polski? AAA... dostawał nieomal orgazmu, tak słodził o Polsce. Dyplomata? O tyle dziwny, że w jego AMERYKAŃSKIM otoczeniu, amerykańscy politycy nie oszczędzali krytyki ZSRR i jej polityki wobec krajów demoludu. Bardzo to ostrożny facet. TO SA FAKTY, które przekazuję ci, bo znałem wypowiedzi tego faceta, gdy był „drugim po Bogu" jako doradca prezydenta Cartera.

Ukraina... Obok Białorusi, ostatni bastion władzy radzieckiej. Tak, ale, Białoruś nie ma żadnych szans na zmiany za życia tego jak mu tam...

Potencjał Ukrainy, największego kraju Europy jest kolosalny. Równie kolosalną jest gospodarcza zależność od Rosji.

Gdyby nie to, że europejscy politycy i włodarze od lat całują Putina w dupę, to nazwałbym ich protesty podskakiwaniem żabiego ogierka...

Tak szczerze? Boleśnie szczerze... Czym dla Europy jest Ukraina? Jej zachłyśnięcie się Europa, dążenia do prawdziwej niepodległości? No, czym.

Niczym przy potędze Rosji, bez zmiany, dokładnie takiej jak za czasów ZSRR, bo co powtarza Putin, jak nazywa upadek ZSRR? „NAJWIĘKSZĄ TRAGEDIĄ” (dosłowne).

Kolejnymi żabimi ogierkami są polscy politycy i tak… politolodzy. Dziś jeden z nich powiedział, że Europa powinna zadbać o... (!!)PSYCHIATRYCZNY profil Janukowicza, jako że jest on psycholem. Tak?! A jeszcze tak niedawno był dla tych ogierków legalnie wybranym prezydentem Ukrainy. No, to co, gadamy o Misiu czy Zdzisiu?

A co będzie? Jak Bóg da, a Partia pozwoli, to będzie DOKŁADNIE tak samo jak było, czyli skłócenie.

Szkoda tego narodu. Jest obok rosyjskiego najbardziej romantyczny. Zasługuje na najlepszy los, ale... Nikt tego losu Ukrainie nie dostarczy w prezencie. Nie pomoże tradycja powiedzenia, dziś zmodyfikowana: Cztoby hetowo Janukowycza perwa pula ne mynuła. Ominie, bo ma pancerz wykuty w Moskwie.

Chaj żywe Ukraina!

 

22/02/2014