Start arrow Spis felietonów arrow SPRAWIEDLIWOŚĆ W POLSCE...
SPRAWIEDLIWOŚĆ W POLSCE...
Oceny: / 1
KiepskiŚwietny 
Redaktor: Kazimierz Kaz Ostaszewicz   
12.03.2013.

SPRAWIEDLIWOŚĆ W POLSCE...

Opaskę Temidy w Polsce nakładają prokuratorzy. Niby nic kategorycznie złego, gdyby nie fakt, że system prokuratury w obecnej Polsce NIE różni się od tego w latach PRL-u. Niby ponownie nic urągającego Temidzie, gdyby nie to, że sędziami w obecnej Polsce są ludzie bardzo często nieomal zaraz po studiach. Aplikacja, znajomość... i nominacja. ŻADNEGO doświadczenia śledczego. Jak taki (taka) sędzia może rozstrzygać mając jedynie dowody prokuratury, a ta robi wszystko by sprawa trafiła na oskarżenie i skazanie. Ponownie, niby nic nadzwyczajnego gdyby nie fakt, że Polska jest krajem gdzie od zatrzymania do skazania sprawcy i strony czekają LATAMI!

Telewidz widzi, że przed sędziami leżą akta. Jedne gniotą drugie... Leżą, piętrzą się jako tony papieru, bo tylko tym są. Przecież ŻADEN normalny człowiek, sędzia lub nie, NIE jest w stanie przeczytać tego, a co dopiero wydać wyrok. Ale ponownie, to nic tak groźnego jak fakt, że prokuratorów NIKT NIE ROZLICZA z błędów. Zniszczą człowieka, zniszczą setki ludzi, przekręcili ich życiowe dorobki, a ich ofiary okazują się niewinne.

Co się dzieje z takim (taka) prokuratorem w dzisiejszej Polsce? Są przenoszeni, do innego województwa, do innego miasta jako PROKURATORZY by kontynuować niszczenie niewinnych ludzi.

To prokuratura od lat, od 1949 do dnia dzisiejszego SAMA dobiera biegłych w sprawie, SAMA uznaje, lub odrzuca świadków... Sędziowie mogą jedynie przyglądać się i UCZYĆ, tak UCZYĆ od adwokatów.

Bez uprzedniego doświadczenia w adwokaturze, w prokuraturze, nie wolno być sędzią! Minimum wieku to 40 lat życia.

Oczywiście, że zadaniem, rolą sędziego jest osądzać. A po wtorku jest środa... Jak może osadzać ktoś, kto nie ma własnego zdania popartego doświadczeniem prawniczym.

Telewizyjne słodziki typu sędzina Wesołowska to kpina ze sprawiedliwości dostarczanej w pigułce... Tak nawiasem mówiąc to ten „prawniczy” serial jest ŻYWCEM zerżnięty z amerykańskiego serialu „Judge Judy”. W ciągu ponad trzech dekad życia w USA widziałem go wystarczająco wiele razy.

Oczywistym jest też, że w sprawach gdzie dowody winy są jak na talerzu nawet bardzo młody sędzia potrafi osądzić sprawiedliwie. Pomimo prób zagmatwania dzisiejszego Kodeksu Cywilnego, młody sędzia może „mu dać radę”. Jestem wdzięczny pani sędzi O. w miasteczku gdzie mieszkam, że obroniła mnie przed kanalią pozywającym mnie na dziesiątki tysięcy złotych i zniesławienie. Sam się udławił niby „dowodami” tak, ale to była sprawa nie życia lub śmierci, pomimo, że pozywający mnie i moja żonę Renatę ciągnął ją przez dwa lata dostarczając coraz to nowych powodów w nadziei, że wygra.

Jeżeli w Austrii osadzono i skazano zwyrodnialca w terminie nieomal kilku dni, to taka sprawa w Polsce byłyby przynajmniej na kilka lat!

Jaj to się dzieje, że sprawiedliwość w dzisiejszej (tak podkreślam to być może naiwny...) Polsce jest jak w powiedzonku nierychliwa, tyle, że nic ze sprawiedliwością aż za często nic nie mająca?

Jak to się dzieje, że tak zwane tymczasowe zatrzymanie ciągnie się latami? A po latach okazuje się, że policja i prokuratura usmażyła potrawkę na swój smak i gust?!

Wreszcie, kto decyduje o losach sędziów, którzy zhańbili swój zawód? Zawód? Co za niefortunne określenie. Czyż nie powinni służyć... powołani co nie znaczy, że przez skostniałą, starcza izbę najwyższą?....

Scenka w sądzie. Biegli się spóźniają... Wysoki sąd zastanawia się czy przypadkiem nie zażądali za mało, czy wygrali, bo dali w łapę prokuraturze dość dużo... Ale się spóźniają. Wreszcie na sale wpada kilku facetów...

Sędzia pyta... - Panowie biegli?

- Nie, przyjechaliśmy taksówka...


02/03/2013


P.S. Wyroki w zawieszeniu to nawet nie kpina ze sprawiedliwości w Polsce. To kryminał.