Start arrow Spis felietonów arrow CZY PRAWICA MOŻE WYGRAĆ?
CZY PRAWICA MOŻE WYGRAĆ?
Oceny: / 0
KiepskiŚwietny 
Redaktor: Kazimierz Kaz Ostaszewicz   
29.09.2012.

CZY PRAWICA MOŻE WYGRAĆ?

Tak. Gdy Bóg da a Partia pozwoli. Prosty naród (czy są krzywe narody?...) doda: Jak Mańce Chu.. stanie.

Zostawmy "teorie spiskowe" i chamstwo przemądrzałego Kazia i prze­jdźmy do rzeczy. W 2007 spotkałem się z posłanką PiSu. Pani jest ze Słupska i bardzo blisko władz swojej partii. Powiedziałem, że jeżeli PiS chce wygrać, to musi mieć WŁASNE media. Oto co usłyszałem: Czy pan wie jacy ludzie proponują, nam na to pieniądze? To „na to” zabrzmiało, jak co najmniej o złodziejach. Takie rozumowanie dobre jest dla harcerzy lub Bractwa Różańcowego. Polityka to KAŻDE pieniądze gdy ktoś chce wygrać by mieć władzę. Mając władzy może wybielić i siebie i najgorszego złodzieja. Mając media może przekonać narodek, że jest dla niego najlepszym wyborem.

Obserwuje, fenomen i zarazem genialność obecnie rządzącej partii. Co jakiś czas, jako coś bardzo podkreślanego, telewizja pokazuje, że PO ma ponad 30% poparcia w narodzie. Bardzo, wyjątkowo, oraz na bardzo krótko można zobaczyć w TV, że aż 64% narodu jest NIEZADOWOLONYCH z rządu. Gdzie w tym jest te 30% poparcia dla rządu, ty mi powiedz, ty taki krytyczny...

Od powrotu do Polski po prawie 40 latach poza Polską regularnie słyszę o głupocie... Amerykanów. Olewam, bo aby rozmowa miała sens, to obie strony muszą mieć znajomość tematu.

Program "Kosmita" w polskiej telewizji i miliony wierzących w karciano, „różdżkarskie” cwaniactwa jest tylko jednym dowodem na głupotę... Polaków. Cwaniactwo pułapek typu Amber Gold drugim, a przecież nie tylko starzy ludzie w tą pułapkę wpadli, prawda?

W każdym felietonie na tej stronie, w każdej ukończonej książce podkreślam genialną logikę i mądrość lewicy. Bez znaczenia jak się nazywała i jak się teraz nazywa, bo i jej ludzie i polityka to kontynuacja czegoś, do czego prawica może jedynie podskakiwać jak przysłowiowy żabi ogierek. Lewica to pokolenia ciągle doskonalące się, bo już od, a właściwie przed rokiem 1917 do 2005...

Jeżeli po latach tłamszenia, zniewolenia Polski, a lat było 40, na swego prezydenta Polacy wybrali przedstawiciela tej tłamszącej Polskę władzy, a na premiera jej wysokiego kacyka? Że pierwszy raz "z marszu" i genialnym "liczeniem głosów"? To mogę zrozumieć. Ale drugi raz?

Tylko gratulować i podziwiać. Nic dodać.

Prawica może wygrać, ale tylko wtedy, gdy lewica POZWOLI. Dlaczego pozwoli? Da wrogowi wygrać, by się skompromitował. Jak? Otem potem.

Prawica już teraz (by się nie wyrazić) dała ciała. Jej harcerzyki poobrażały się na siebie i potworzyły własne partyjki... Pozornie niegłupi, a jednak zapomnieli, że w jedności siła. Moja Mama wychowana na starogalicyjskich mądrościach mawiała, że dureń chce być jak najważniejszy harcesrulik...

A jak skompromitował prawicę? Aaa, to już nasza sprawa, towarzysze, spoko. Obecnie cały świat idzie na lewo. Tylko pozornie jest inaczej w USA... Od czasu sławnego procesu Eli Kazana, wiadomo jest, że Hollywood nosił i nosi może dziś nie legitymacje, ale komunistyczne przekonania i ponad 70% tych, "pięknych ludzi" z Planety snów – Hollywood, gdyby mieszkało w PRL, to nosiło by legitymacje PZPR-u. Wystarczy zobaczyć w jakim świetle pokazują własny kraj dzięki któremu są milionerami. Ale co tam jakiś Hollywood, gdy prawicą w Polsce żyje takimi antykami jak: "Polska jest Chrystusem narodów"... Takie rozumowanie to szczyt nacjonalizmu w najgorszej formie. Dlaczego? Przecież dołuje inne narody, innych ludzi że są gorsi. Bóg nie dzieli ludzi i narody na lepszych i gorszych, prawda?

Ale prawica nie może wygrać inaczej niż na KRÓTKĄ próbę naiwnych, harcerskich obietnic, które NIE mają szans. Żadnych szans. To NIE prawica wywołała światowy kryzys, kumasz? A w kryzysie, jak w mętnej wodzie tylko najsilniejsze ryby mogą pływać...

Nie może wygrać, bo zapomina, że ZWYCIĘZCĘ i SILNEGO nikt nie ma ani szans ani odwagi rozliczać. Więc, gdy ktoś ci daje KASĘ, to bierz i rządź, a twoje media przekonają nawet opornych, że jesteś najlepszy.

NIE DOTARŁO? Tak myślałem.

 

12/09/2012

 

 

P.S. Byli, ale wyszli czasy, gdy aby mieć władzę potrzebne były bagnety i czołgi. Dziś nic NIE BIJE mocniej, nie łamie skuteczniej niż KASA.

P.S.2. A genialnie ogłupiony narodek wierzy, że Platforma Obywatelska, to taka nieomal z nieba zesłana „inna prawica”. Ponownie, tylko pogratulować.