Start arrow Spis felietonów arrow WITAJ... 2012
WITAJ... 2012
Oceny: / 1
KiepskiŚwietny 
Redaktor: Kazimierz Kaz Ostaszewicz   
15.01.2012.

WITAJ... 2012

Jakiekolwiek będziesz, bo to i tak nie twoja wina.

Odchodzi rok 2011 i dobrze. Tragiczny był nie tylko śmiercią polskich żołnierzy w beznadziejności kłamstwa pod nazwa wojna z terroryzmem...

Kto takiemu Gugale (Polsat TV, 22/12/2011, godz:10:50) pisze teksty? Bo chyba nie on sam? Aż tak ważny jest, by samodzielnie!? Tym gorzej dla przeciętnego telewidza, którego wprowadza w bajery ozdobione populistycznymi sloganami prosto z amerykańskich mediów.

Zachwycanie się sukcesem demokratyzacji Iraku? Że zginęło wielu Amerykanów, więc cena ogromna? Oczywiście. Zapomniałeś Gugała powiedzieć o cenie jaką Irak zapłacił za 9 lat „demokratyzowania”. Amerykanie odeszli zostawiając za sobą nie tylko doszczętnie zrujnowany kraj, ale setki... tak, setki tysięcy śmiertelnych ofiar cywilnej ludności i nieomal... MILION okaleczonych (utratą kończyn itp.). Do tego ponad dwa miliony uciekinierów spod procesu „demokratyzowania”. Schronili się w sąsiednich krajach.

I co? Co z sukcesem „pokojowego” Iraku? Powiedzieć, że gówno, to by obrażało ten rzeczownik. Tak, do tego stopnia! Irak dziś jest mniej bezpieczny dla jego mieszkańców, niż za panowania Huseina, który wcale NIE mordował 5 tysięcy ludzi każdego roku. Fakt, mordował spiskujących na niego. Pytanie: Jakim wyrokiem skończył by się proces spiskujących zbrojnie na życie prezydenta Stanów Zjednoczonych? Prawda?... Jakim? Elektryczne krzesło, które zabija dłużej i w męczarniach niż miecz w Iraku!

Irak dostał wyrok z rąk Ariela Szarona w lutym 2003 i pisała o tym konserwatywna część prasy w USA. Irak był najbardziej niebezpiecznym przeciwnikiem dla Izraela, co niejednokrotnie słyszałem od amerykańskich Żydów.

Afganistan... Ponownie bzdury nijakiego Gugały, który powiedział, że w Afganistanie nie można wygrać (co NIE JEST BZDURĄ, więc?)... Więc... dlatego „Tam jesteśmy by wygrać z terroryzmem...”

Skoro nie można wygrać, bo z kim? Z KIM? Z ludnością, która nienawidzi okupanta w mundurach amerykańskich i polskich żołnierzy, plus kilka innych mundurów? Afgańczycy wyraźnie mówią reporterom CNN (bywa, że taki reportaż CUDEM jakimś uniknie nożyc), że NIE chcą okupacyjnych wojsk. Ale afgańscy cywile nie mają szans walczyć z obcymi siłami, więc walczą „terroryści” zwani jak Zachodowi wygodniej. Terroryści „zagrażający światu”! Że niby jak? Afgańscy Talibowie i inna Alkaida dokona inwazji na Europę lub Stany?

Już po pierwszej wojnie arabsko - izraelskiej. Arabowie zapytani dlaczego pałają taką niechęcią (wtedy to była niechęć) do USA, odpowiedzieli krótko: Gdy USA przestanie zbroić i utrzymywać Izrael (od 38 lat, 3 miliardy dolarów rocznie NIE pożyczki lecz darowizny), to świat arabski uzna Stany za przyjaciela. Słyszałem to wielokrotnie w początkach tej niechęci, aż do końca mego życia w USA, gdy ta niechęć przerodziła się w nienawiść.

Przez ponad sto lat nie udało się Anglikom spacyfikować Afganistanu i zamienić go w... „jeszcze jedną perłę Korony Brytyjskiej”.

Przez 10 lat nie udało się militarnej potędze Związku Radzieckiego spacyfikować, podbić, skolonizować, wcielić jak republikę... Afganistanu. Sowieci ponieśli straty, których jedyną „wartością” są obecnie „romantyczne” filmy o bohaterstwie swych żołnierzy...

NIE uda się zmienić muzułmańskiego Afganistanu w demokratyczny kraj. Za kilka lat i Amerykanie i Polacy i reszta aliantów wycofają się z Afganistanu pozostawiające za sobą dziesiątki tysięcy śmiertelnych ofiar cywilnej ludności i zrujnowany kraj, który wróci do tego, co robił przez tysiące lat.

Chcesz Ameryko lub Europo ćpać heroinę? Afgański rolnik NIE zmusza cię do tego!

Mój przyjaciel Jim Krimse (dziś już ś.p.) weteran wojny w Wietnamie (w stopniu majora) zakończył swoja książkę o Wietnamie powtarzając słowa tych co ją przeżyli: „FOR WHAT!” Po co, dlaczego...

Wojny, która tak określił prezydent Reagan:...”Lewicowy Congress i liberałowie nie pozwolili nam wygrać...”

FOR WHAT Irak i Afganistan?!

Czy aby nie było wojny to rzeczywiście muszą umierać miliony niewinnych ludzi?

 

28/12/2011

P.S.

Powyższe fragmenty mają tyle z antysemityzmem, co twoja dupa ze skrzypcami.