Start arrow Spis felietonów arrow NO I JUŻ PO WYBORACH
NO I JUŻ PO WYBORACH
Oceny: / 1
KiepskiŚwietny 
Redaktor: Kazimierz Kaz Ostaszewicz   
25.10.2011.

NO I JUŻ PO WYBORACH

I dobrze.

Czas najwyższy, aby jedynym celem KAŻDEJ frakcji, partii, stronnictwa było dobro polski.

Nie prowadzi do niego podjazdowa wojenka i bez znaczenia jest, że udowadnia wartość swego istnienia. ŻADANA wojna, czy wojenka nie ma ŻADNEJ wartości, chyba, że prowadzona w obronie domu.

To prawda, że słowa z lat dzieciństwa idą z nami przez resztę życia i nie zapomnę, co moja Mama mówiła... „Synku, lepsza jest słomiana zgoda niż złoty niepokój”.

Polska jest dużym krajem i jest w nim miejsce dla każdego. Jeżeli ktoś wierzy w krowę, w słup przy drodze, czy przydrożną kapliczkę, to ma prawo, aby tylko swojej wiary nie narzucał komuś.

Coś takiego wydaje się elementarnie proste, niestety, wymaga czegoś więcej niż elementarza, wymagał niełatwych studiów tolerancji.

Ponownie... Tolerancja nie może ani wywyższać, ani poniżać, co też wydaje się oczywiste, niestety, nie jest.

Gdy po prawie 40 latach poza Polską, wracałem do Niej, było w tym coś jak powrót po sześciu latach Syberii. Wtedy byłem dzieckiem, ale przecież już miałem jakieś oczekiwania. Dzikim dzieckiem, które wypluło lody (chyba waniliowe), gdy mi podano. Lód? Jeść?!... Wtedy marzyłem o kartoflach, pełnym talerzu kartofli i chlebie, do syta...

W 2005 wróciłem do Polski, też z oczekiwaniami. Czy spełniły się, to już osobny temat, ale to już BYŁO. JUŻ BYŁO.

Teraz jest teraz i oczekuję, chcę oczekiwać, że mój dom, Polska tak będzie się prezentować reszcie świata, bym będąc poza Jej granicami, powie­dzmy, że na wycieczce, mógł z dumą powiedzieć, że jestem z Polski. Że to słowo będzie miało wagę.

Właśnie o tą wartość, o tą wagę powinni dbać ci, którzy czy to w rządzie, czy w opozycji, bo przecież można się nie zgadzać w sprawkach, ale nie w SPRAWIE.

Czy jestem naiwny? Każdy jest w jakimś stopniu i w jakimś temacie. Chcę, aby dzień 9 października 2011 był w jakimś stopniu, nawet gdy tylko w jakimś, ale podobnym do dnia 11 listopada...

Bez patosu, po prostu i sobie i Tobie internauto tego życzę.

 

10/10/2011