Start arrow Spis felietonów arrow ŚWIAT WEDŁUG KIEPSKICH
ŚWIAT WEDŁUG KIEPSKICH
Oceny: / 1
KiepskiŚwietny 
Redaktor: Kazimierz Kaz Ostaszewicz   
01.08.2011.

„ŚWIAT WEDŁUG KIEPSKICH”

To zły tytuł i tyle. Właściwym jest: Kiepski świat według przeciętnych. „Kiepscy” z serialu wcale nie są ani kiepscy ani inni od ogromnej reszty społeczeństwa, gdy ono prywatnie, bez „szminki” na wyjście, na pokaz jacy my jesteśmy światowi i eleganccy.

Że sporo jest w tym serialu przekolorowania? Trochę jest. Jeżeli taki kurdupel jak Daniel Olbrychski otrzymuje role wysokich potężnych rycerzy, to nie jest przekolorywanie?!

W socjalizmie mawiało sie: Po znajomości kilo bez kości... Socjalistycznie olbrzymi kurdupel Olbrychski pewnego dnia otrzyma role dwumetrową (albo i paru na raz...).

30 czerwca pewien dupek na kanele Polsat prawie płakał, bo co sobie świat pomyśli, jako że jutro Polska obejmuje przewodnictwo UE, a w Warszawie antyrządowe demonstracje Solidarności... Ty dupku, jaki świat? Konkretnie kto? Że Europa, a tutaj... „Polska otrzymała misję dziejową entuzjazmu dla Unii i będzie to chlubna karta w dziejach Polski...”

Ty dupku do potęgi. Chlubne co?! Nie tak dawno Czechy, wczoraj Węgry, jutro może Estonia... Wyjątkowe kraje o wyjątkowej pozycji w UE, prawda? Czy nie rozumiesz, że takie „przewodnictwo” to zwykła KARUZELA?!

Pionek, lub jak kto woli marionetka, Jerzy Buzek ma zero, ZERO decyzji nie w jakichkolwiek sprawach, ale w ŻADNYCH sprawach. Buzek jest od ogłaszania „zagajania”, przedstawiania.

Polska ma ZERO przedstawicieli w najważniejszych organach Unii. A co myśli świat? Od zawsze i na zawsze tak samo: Albo w danym kraju może machen lejbe albo machen bobkis... Czyli albo gdzieś można zarobić, a jeżeli nie, to to gdzieś świat ma dokładnie gdzieś...

Że świat jest kiepski? Jak wszystko, czyli jak komu... Świat jest ohydnie chciwy, okrutnie chciwy, a wiemy, że nawet ci naj najbogatsi nigdy nie mają dość.

Jak myślisz internauto, dlaczego były, są. i będą wojny? Zgadza się, dobrze myślisz - na wojnach się zarabia. A ludzie? Czyż nie jest ich z każdym rokiem coraz więcej?...

Każdego dnia. Amazonka traci obszar równy boisku piłkarskiemu. KAŻDEGO DNIA! Dlaczego? Aby mogły paść się krowy i aby amerykańskie dupy były jeszcze grubsze od hamburgerów!

Taaak... To świat jest kiepski, a nie bohaterowie serialu. (Prawda, główny bohater mógłby mnie krzyczeć...)

 

06/07/2011