Start arrow Spis felietonów arrow TAJEMNICA "ZIELONEJ WYSPY" - POLSKA...
TAJEMNICA "ZIELONEJ WYSPY" - POLSKA...
Oceny: / 1
KiepskiŚwietny 
Redaktor: Kazimierz Kaz Ostaszewicz   
25.03.2011.

TAJEMNICA „ZIELONEJ WYSPY” - POLSKA...

Czyli przechwałki rządu Tuska o powstrzymaniu kryzysu europejskiego W Polsce... Przechwałki, a są bez żadnego uzasadnienia, nie dziwią mnie. Dziwi mnie milczenie polskich ekonomistów, którzy nie mówia: Polska uniknęła „europejskiej choroby bankowej”, bo… NIE JEST w EURO!

Proste - krótka piłka.

Tak na dobre czy jak kto woli na złe, Polska JESZCZE NIE JEST na 100% związana z Europa (strefy euro). Ani polskie banki, ani polska gospodarka. Że banki? Oczywiście, że w jakimś stopniu są, bo ta sama ręka kieruje WSZYSTKIMI bankami świata. Temu da wolną rękę od kontroli, by możni tego świata mogli w nim lokować BEZ KONTROLI (Panama, Urugwaj, Kajmany, cześć wysp na Karaibach, do niedawna Luksemburg...), innemu da klapsa, a gdy trzeba to spuści ostre manto. Ale NIE Polsce. Minęło 20 lat a Polska ciągle pomimo zmian tabliczek na rządowych gabinetach jest kontynuacją PRLu. Bzdura? Bo jakiś Bździński, czy Kwieciński handluje ZE ŚWIATEM? To ma być kontrargument?

Polskę ominęło „bankowe trzęsienie ziemi” Europy, bo jak już powiedziałem nie jest z Europą związana wspólną walutą.

Nie znaczy to jednak, że Polska nie jest zależna od UE. O NIE! Czy to ci się internauto podoba czy nie, ale polski polityk nie może głośniej kichnąć bez zgody Brukseli. Jest to kuriozalna zgoda, bo z jednej strony Bruksela, czyli Unia Europejska pozwala Polsce na prowadzenie polityki międzynarodowej w sprawach NIE DOTYCZĄCYCH UNII!!!, a z drugiej strony wydziela tylko tyle pieniędzy, aby wystarczyło na obiecanki ze strony rządu Donalda Tuska będącego na sznureczku Unii.

Ale i to bardzo ważne, ale… Oto narodek nad Wisła jest słodzony obiecankami o pieniążkach na budowę dróg, na poprawę PKP (by ludzie nie musieli wchodzić do pociągu przez okna), a gdy wszyscy uwierzą w obiecanki i rząd dostaje zwyżki w statystycznych poparciach, to… pieniążków Polska z Brukseli nie dostaje i nie dostanie. Tak, ale co rząd nasłodził to nasłodził i kto powie, że nasmrodził, prawda?

Wielokrotnie pisałem, znajomym mówiłem, że nie jestem ani za PiSem, ani za szmisem, ani za PeO, ani za Slde, ani za czy go w oko, czy go w de... Jestem za Polska autentycznie niezależna, a nie tylko wolną TERYTORIALNIE!

Jestem również naiwny, o tak i to jeszcze jak... Autentyczna niezależność jakiego bądź kraju jest NIEBEZPIECZNA dla idei narodów miłujących pokój i jedność klasy robotniczej…”

Tak jest, towarzysze, tak trzymać?!

                       31/01/2011     

P.S.  Że zapomniałem o tak oczywistym dowodzie zmian na światowość i nowo czesność jak WIG-20? No, cóż, dziś Polska jest dojona z Zachodu...