Start arrow Spis felietonów arrow 4. Ach, tyle mamy wolnego czasu !
4. Ach, tyle mamy wolnego czasu !
Oceny: / 0
KiepskiŚwietny 
Redaktor: Kazimierz Kaz Ostaszewicz   
31.01.2008.

Naturalnie, przecież mamy komputery, prawda? Przecież dlatego je wymyśliliśmy (dziwne, że bez pomocy... komputera) aby mieć więcej czasu i dla siebie i dla dzieci, dla rodziny. Dawniej, ach dawniej, wszystko trzeba było nieomal ręcznie obliczyć więc człowiek był zmęczony i odpoczywał w gronie rodziny, przy kuchennym stole razem jadał, czas by porozmawiać z dziećmi miał, bo był zmęczony życiem bez komputera, więc odpoczywał.

Dziś, ach dziś jest lepiej, bo można nawet siedząc na sra... genialnością (bękarcika) komputerowego, czyli telefonu komórkowego dzielić się... naszymi nowinkami, (że jak nam leci na przykład).

A ile czasu mamy, by więcej pracować, oczywiście...
Ale nikt nie powie, że nie jest wygodniej. Czytać nie trzeba, czasu na bibliotekę się nie marnuje, a rozmowy z rodziną? Na szczęście jesteśmy od czegoś takiego wolni i dobrze. Dlaczego? a kto by chciał wysłuchiwać, że w szkole kolesie ćpają, a koleżanki żyletkami już w podstawówce uczą inne koleżanki co i do kogo mogą mówić...

Dowiedzieć się, że nauczyciele szkół zawodowych (i nie tylko) chyłkiem przemykają się do tramwaju by zdążyć przed samochodem ucznia... Po co nam takie rozmowy, po co w ogóle rozmowy, zwłaszcza, że o tym samym i do tego samego czyli do roboty robolu! Do roboty bo dziś masz szansę wybiegać więcej zer w banku dla twego pracodawcy, a dla siebie szpan wycieczki w styczniowe "tropiki" Tunezji, (że tam tylko plus 15 i pada? Tu minus 5 i też pada więc...)

A ja, przedpotopowy mamut zastanawiam się i przyznam, że pownienem robić to prywatnie, a nie mędzić publicznie, jak to się stało, że bez komputera taką nowoczesnością, prawda?

Dobrze, że tylko ja się zastanawiam, bo inni mają lepsze zajęcie i mniej czasu na zastanawianie się, bo gdyby tak wszyscy? Może wrócilibyśmy do rozmów z rodziną, wcale nie zdawkowego pytania (a często bez odpowiedzi)... - No, synku, jak tam w szkole. Tak? a wyskoczymy pograć w piłkę...?

P.S. Przeczytałem to Renacie i co usłyszałem? - Tak, takie myśli są potrzebne, ale co z tego, oni i tak swoje wiedzą...