Start arrow Spis felietonów arrow Zakochany w Unii Europejskiej
Zakochany w Unii Europejskiej
Oceny: / 0
KiepskiŚwietny 
Redaktor: Kazimierz Kaz Ostaszewicz   
10.06.2009.

Zakochany w Unii Europejskiej

Pewien 17-latek, uczeń anglojęzycznego liceum, elokwentny, bardzo wrażliwy na muzykę włącznie z klasyczną (!!!) nic nie mówiąc uznał mnie za kogoś niebezpiecznego, bo mającego inne zdanie o UE. NEGATYWNE. Przecież Unia nam tyle daje, prawda? Mój argument o rzucaniu przynęty na ryby był jednak chyba z trudny. A przy tym nastolatek zakochany jest również w Pełniącej Obowiązki…

Dziś chcę i jemu i wam, najmłodsi i wam najtwardogłowsi pokazać, co to jest naprawdę ten stwór zwany Unią Europejską. Ja, mamut, twardogłowy, ale doskonale pamiętający czasy dziś tak popularnego PRL (45% Polaków mile wspomina PRL, pomimo, że podobno aż 95% chciało zrzucić władze PRL z siebie).

Takie to były słowa hymnu Kochanego Związku Radzieckiego:

…”Niech żyje potężny jednością narodów

z ich woli złączony nasz kraj Związek Rad…”

Czy To Ci , internauto coś przypomina? Nie? A wiec już aż tyle g… wlała Ci TVN24 do czaszki? Tylko pogratulować.

Ale do rzeczy. Na przykładzie Twojej rodziny pokaże Ci, co to jest Unia Europejska. Oto ktoś obcy nakazuje Twojej rodzinie, co jej wolno, a czego nie wolno. Jak ma układać swoje życie, wychowywać dzieci, co jej wolno mówić, a czego nie wolno nawet wspominać, co śpiewać. Krótka piłka.

Państwo, kraj, Polska, to nic innego niż wielka rodzina. Każdy kraj. Czy chciałbyś internauto, aby ktoś obcy, nawet niezbyt miły dla Twej rodziny wyznaczał jej zasady postępowania? Kumasz? Jeszcze nie? Ponownie gratulacje dla ciągnących sznureczki ust prezenterów z TVN24.

Kilka tygodni temu towarzysz Leszek Miller, były członek KC PZPR, czyli władzy, która na rozkazach Związku Radzieckiego trzymała Polskę nieomal pod kluczem, wystąpił w telewizji (chyba nie obrazi się za określenie - towarzysz Miller? Skoro towarzysz Aleksander Kwaśniewski publicznie powiedział, że … „choćby brał sto pryszniców, to nie zmyje z siebie nalepki ekskomunisty…”). A Fe, skandal, wstyd mi ta za was towarzyszu. Ludowa Ojczyzna urodziła, wychowała i prawie, że wykształciła, a wy, że jakiś eks?!

Zwykle notuję dokładnie, kto i kiedy da popisy w telewizji, ale tym razem zafascynowany jedynie słuchałem towarzysza Millera. Pod bardzo zielonym krawatem ( na głosy ze strony PSL?) powiedział i mogę nieomal zacytować… Nie jest za Polską suwerenną, czyli całkowicie niepodległą, lecz za Polską zintegrowaną w Unii Europejskiej. Kumasz? Taką, jak Twoja rodzina, której obcy ludzie będą wyznaczali co jest dla jej dobra…

W czasach polski Ludowej i PRL twoja rodzina (dziadków i rodziców) również miała wyznaczone normy postępowania płynące przez takich co jej wolno, a czego nie.

Że ja jestem taki anty PRL? O tym ty akurat nie masz zielonego pojęcia, ale zamieszam Ci pod czaszką i powiem, że w tamtych czasach nikt nie wyrzucał nikogo z domu ( bo dziś ten dom jest prywatny), nikt nie szukał niczego na śmietniskach, studia były za darmo, a nawet najbiedniejszy człowiek był szanowany. Więc? Więc to jednak nie jest to samo, co prawdziwa wolność wyboru. Ale to i tak jest za trudne, prawda?

Będąc w Twoim wieku budowałem Polskę Ludową, dumny, że moje ręce dosłownie cegła po cegle stawiają mój dom. Ze był zamknięty na świat i dla świata? To już inna sprawa.

Coś jeszcze dodać? Nie żartujmy, chociażby dlatego, że nic do śmiechy w tym nie ma. Chyba, że śmiech z garbatego…

10/06/2009P.S. jak Ci się podoba fakt, że J.Barroso szef Unii Europejskiej, człowiek, który nie ma… roli, sklepu, przedsiębiorstwa, wołu ani osła, który jego jest … jest multimilionerem. Skąd to bogactwo? Wolę nie myśleć, że z … zakochanych w Unii Europejskiej.