Start arrow Spis felietonów arrow KTO SIĘ BOI RUSKIEGO NIEDZWIEDZIA?
KTO SIĘ BOI RUSKIEGO NIEDZWIEDZIA?
Oceny: / 0
KiepskiŚwietny 
Redaktor: Kazimierz Kaz Ostaszewicz   
31.05.2010.

KTO SIĘ BOI RUSKIEGO NIEDZWIEDZIA?

..."W interesie Polski są dobre stosunki z Rosją..."

Bo jeżeli nie to co? TO CO?! Czy niektórzy dziennikarze w Polsce są rzeczywiście durni, czy pracują na zasadzie: Co pan to i małpa?

Gdy ogłupiaj naród, to czy tylko z własnej głupoty słodząc o konieczności dobrych stosunków z Rosją, czy powtarzają po Pełniącym Obowiązki rządzie?

Bo jeżeli nie to: Nie dostaniemy tak „rosyjskich” smakołyków jak azerbejdżański kawior, gruzińskie koniaki lub naprawdę rosyjska wódka. Bo nie przyjedzie do Polski Zespół Mojsiejewa, a de facto Zespól Armii Czerwonej by tańczyć prysiudy w kazajobkach - tych samch butach w które byli ubrani... żołnierze Armii Czerwonej, którzy 15 kwietnia 1940 o czwartej rano walili kolbami w drzwi mojego domu i wywieźli mnie na Syberią.

Bo: Putin nie zaprosi Tuska (i tego, byłego piłkarza, który wygląda jak w zaawansowanej ciąży) na mecz z reprezentacją Kremla...

Bo: Obrazi się chorujący na ... filipińską chorobę...

Bo: Rosja zakręci kurki z gazem tracąc... prawie 30% JEDYNEGO dużego eksportu jaki ma. (Masowy eksport jakuckich diamentów wstrzymała już dawno).

Bo: Obrażą się Wołkiszmołki — publicyści „różnego” sortu (a w tym samym od lat kolorze...).

Bo: Nie będzie „braterskich" uścisków Putina z Tuskiem nad grobami pomordowanych polskich oficerów.

Bo: Obrażą się Anglia i USA wierni przyjaciele Polski, którzy oddali Ją w 1944 i 1945 w Jałcie i Poczdamie w łapy Stalina.

Bo: Rosja wprowadzi wyjątkowo drogie wizy dla Polaków utrudniając tak dramatycznie istotne coś jak... zwiedzanie Moskwy?

Bo: Obrazi się Zachodnia Europa, a w szczególności Niemcy...

Bo: Rosja napadnie na Polskę?... Zaraz zaraz, bzdura? To po jakiego wacka te Patrioty w Morągu? By bronić Polskę od zakusów Iranu?... Jeżeli ktoś wierzy w agresję Rosji na zachód, powtarzam NA ZACH0D, to znam naprawdę dobrego neurologa na akademii medycznej w Gdańsku... 

Bo: Więc do jasnej cholery, bo jeszcze co może wyniknąć, gdy Polska będzie miała NORMALNE stosunki z Rosja i ani lepsze ani gorsze niż z każdym innym krajem. Czy to jest takie trudne, panie Tusk?

Bo niby dlaczego właśnie z Rosja, Polska powinna postępować na zasadzie: No, poklep mnie po plecach (a trochę mocniej, trochę niżej...) bom ci taka miła...

Że jakiś niby poecik i cholera wie literacik, a obcy w Polsce, tak sobie powyższe wymyślił? No, skoro on może, to niby dlaczego przeciętny Polak nie potrafi złożyć dwa do dwóch, panie Tusk?

Ja panu powiem jaki jest powód, aby mieć rzeczywiście dobre stosunki z Rosją, powód jedyny i niech pan czyta uważnie, bo to jest NAPRAWDĘ ważne: Może polepszyć los przeciętnego Rosjanina, kumamy? Polepszyć życie narodu który jak żaden inny był i jest tłamszony i mordowany przez własny władze. Że może nie dziś mordowany? Nie wiem, ale wiem, że w Rosji było do Boga wysoko, a do cara (w każdym kolorze...) daleko, wiec głos ludu nie dochodził. To jest ten jedyny powód. To Rosjanie pomogli mnie i innym Sybirakom przetrwać 6 lat katorgi dzieląc się z nami czym mieli, a sami mieli tak mało. Nigdy tego nie zapomnę. 

P.S. Chyba tego samego dnia, 10 kwietnia, zaraz po tragedii katastrofy i śmierci polskiej delegacji na uroczystości pamięci Katynia, polski sprawozdawca (widziałem i słyszałem w TVP) powiedział, że... skrzydła polskiego samolotu siłą upadku (?) były tak rozrzucone, że leżały o kilkaset metrów od siebie! Jedynie EKSPLOZJA, a nie upadek samolotu może coś takiego spowodować. Władze rosyjskie wykluczyły eksplozję... Nic nie sugeruję, a jedynie przypominam, że ŻADNA z dotychczasowych katastrof TAK nie rozerwała samolotu. Wczoraj, 6 maja, TVN24 pokazała fragment lotniska w Smoleńsku i... teren wypadku, który... skurczył się do około stu metrów...

7.05.2010